Juniorzy przygotowują się do gry w Lidze Makroregionalnej

Wraz z początkiem roku swoje treningi wznowiła również nasza drużyna juniorów. Litry potu wylewane na zajęciach mają sprawić, że żółto-niebieska młodzież jak najlepiej zaprezentuje się na szczeblu makroregionu w rundzie wiosennej.

Już w końcówce poprzedniego roku klub czynił starania, aby przyciągnąć do zespołu wyróżniających się zawodników z okolicy. Perspektywa gry na wysokim szczeblu sprawiła, że do drużyny dołączy kilka obiecujących i ciekawych postaci, m.in. Daniel Bielecki (z LZS Żłobizna), Konrad Naspiński (Pogoń Łosiów), Adrian Ferkaluk (wypożyczenie z Pomologii Prószków), Kacper Urysz (FC Wrocław Academy), Robert Babijczuk (powrót z Odry Opole) oraz Jakub Wolny (wypożyczenie z LZS Starowice). Wzmocniony został również sztab szkoleniowy, gdyż asystentem trenera Karola Fedunika został Grzegorz Stępień.

Nasi juniorzy w tym roku mają za sobą trzy mecze sparingowe i ich rezultaty prezentują się bardzo obiecująco. Żółto-niebiescy wygrali 2:1 z Olimpią Lewin Brzeski (bramki: Solecki 2), 5:2 z juniorami Odry Opole (Mozoła 3, Babijczuk i Kaczmar) oraz w ostatni weekend 5:4 z juniorami Startu Namysłów (trafienia: Babijczuk 3, Kaczmar 2).

- Jak na razie przygotowania idą zgodnie z planem. Do końca grudnia mieliśmy selekcję zawodników, spośród których część z nami została. Cały czas wzmacniamy nasz zespół, co tydzień rozgrywamy sparingi bez względu na pogodę, jakość treningów również jest na zadowalającym poziomie. Z optymizmem patrzę w przyszłość. Jeśli chodzi o nowe twarze, to dużo zależy również od pierwszego zespołu, bo chcemy, aby zawodnicy grający tam jedynie końcówki lub niegrający wcale schodzili do nas i występowali w juniorach. Tych chłopaków z roczników 2002-03 jest tam kilku, więc na nich również będziemy liczyć - mówi Karol Fedunik, trener naszych juniorów.

- W styczniowych sparingach stawialiśmy sobie za cel głównie grę wysoko i pressing w bocznych sektorach boiska. Uważam, że z meczu na mecz wygląda to coraz lepiej i tych przechwytów również jest wyraźnie więcej. Znaczącą poprawę widzę też w grze ofensywnej. W lutym chcemy pracować nad grą obronną i z tego będę chłopaków rozliczał. Myślę, że ten zespół cały czas się rozwija i również ci zawodnicy, którzy są w klubie dłużej, oni również idą do przodu. Generalnie fajne rzeczy dzieją się w Brzegu, a nasze zespoły młodzieżowe są coraz mocniejsze. Przekonałem się o tym nawet podczas ostatniego meczu sparingowego z Odrą. Skoro chłopaki z Opola wypytują o możliwość gry w Brzegu, to świadczy o tym, że cały klub poszedł do przodu - dodał trener Fedunik.

Rozgrywki Makroregionalnej Ligi Juniorów wystartują w marcu. Nie znamy jeszcze terminarza, ale wiadomo, że Stalowcy w swojej grupie będą rywalizować z dwoma najlepszymi ekipami z czterech województw: Ruchem Chorzów, Rakowem Częstochowa, Pomologią Prószków, Miedzią Legnica, Karkonoszami Jelenia Góra, Stilonem Gorzów i Celulozą Kostrzyn nad Odrą. Każda z drużyn zmierzy się ze sobą dwukrotnie.

fot. sportoweopole.pl