Juniorzy starsi "wiosnę" rozpoczynają od dwóch wygranych!

WYGRANA W SPOTKANIU Z BENIAMINKIEM

W I kolejce Opolskiej Ligi Juniorów zmierzyliśmy się z beniaminkiem rozgrywek zespołem Polonii Głubczyce. Od początku spotkania nasi rywale chcieli narzucić swój styl gry, jednak nasz zespół nie pozwolił im na to. Od początku spotkania młodzi brzeżanie przejęli inicjatywę na boisku. Jednak bardzo długo nie udawało nam się zdobyć bramki. Jednak w 35 minucie spotkania po aktywnym pressingu Patryka Micuły i Mateusz Dychusa, ten drugi zdobywa pierwszą bramkę dla Stali

Od początku II połowy również nasi zawodnicy w dalszym ciągu ruszyli do natarcia. Jednak Igor Puchelak zmarnował doskonała okazję do zdobycia bramki. W 58 minucie po bardzo ładnym zagraniu Mateusza Lubczyka, Daniel Jankowski podaje do pustej bramki do Dychusa i prowadzimy 2:0.

W 63 minucie po kolejnym bardzo dobrym podaniu Lubczyka, tym razem Kacper Zarzycki wpisuje się na listę strzelców. Jednak od tego momentu tracimy panowanie na boisku i drużyna gości zaczyna coraz śmielej poczynać na boisku. Jednak od 70 minuty marnujemy 4 stuprocentowe okazje do zdobycia bramki. W tym meczu w zespole juniorów starszych zadebiutowali Bartosz Łukawiecki, Jakub Wolny, Kacper Bugiel oraz pozyskany Jakub Nowak.

Stal: Nędzyński, Jankowski, Nowak, Witka, Wolan (75’ Bugiel), Łukawiecki (65’ Sobczak) , Smok, Lubczyk (80’ Wolny) , Puchelak (57’ Taraciński), Dychus, Micuła (60’ Zarzycki). Trener: Wojciech Kaszub, Zbigniew Marzec

ZWYCIĘSTWO W SPOTKANIU WYJAZDOWYM

W II spotkaniu rundy wiosennej pojechaliśmy na mecz do Czarnowąsów. Drużyna gospodarzy rozpoczęła mecz z nastawieniem na szybki atak i dobrą organizację gry obronnej. Nasza drużyna w początkowej fazie grała za wolno w ataku i nie potrafiliśmy stworzyć sytuacji podbramkowych. Jednak w 18 minucie po bardzo ładnym i sprytnym podaniu Łukawieckiego Mateusz Lubczyk skończył uderzeniem z lewej nogi i objęliśmy prowadzenie 1:0. Od tego momentu zaczęliśmy tworzyć sytuacje podbramkowe, jednak ani Kacper Zarucki, ani Zarzycki nie potrafili zdobyć dalszych bramek. W 32.minucie ponownie Lubczyk, tym razem z rzutu wolnego umieścił piłkę w bramce gości.

W II połowie nasi zawodnicy kontrolowali przebieg sytuacji boiskowych, jednak nie tworzyli zbyt dużo czystych klarownych okazji do zdobycia bramki. Dopiero w 72 minucie po szybkiej indywidualnej akcji Zarucki wystawia do pustej bramki i Zarzycki zdobywa gola na 3:0. W 83 minucie gospodarze zdobywają honorową bramkę. W tym spotkaniu debiut w naszym zespole zaliczył pozyskany z Pomologii Prószków bramkarz Aleksander Firek.

Skład: Nędzyński (60’Firek), Puchelak, Nowak, Wolan, Taraciński (78’Bugiel) , Łukawiecki, Witka, Lubczyk, Micuła(65’ Sobczak) , Zarucki, Zarzycki: Trener: Wojciech Kaszub, Zbigniew Marzec