Wygrana juniorów młodszych w OLJM

W minioną niedzielę, Juniorzy Młodsi Stali Brzeg rozegrali pierwsze spotkanie rundy wiosennej w Opolskiej Lidze Juniorów Młodzszych w którym zmierzyli się  z Czarnymi Otmuchów.

Mecz rozpoczęliśmy bardzo nerwowo, popełniając proste błędy przy wprowadzeniu piłki od bramkarza. Po jednej z takich strat, piłkę skierowaliśmy na rzut rożny. Wiedzieliśmy, że musimy uważać na stałe fragmenty gry, ale błąd w decyzji obrońców przyniósł pierwszą bramkę dla gości. Po chwili straciliśmy drugą bramkę po strzale zza pola karnego i zabawa dopiero się zaczęła.
Wyraźnie podrażnieni gospodarze zaczęli grać odważniej z wiarą w sukces. Powiew nadziei wniósł w końcówce pierwszej połowy Kamil Skrzyszowski, który po indywidualnej akcji skierował piłkę w dalszy róg bramki.
Początek drugiej połowy to napór Czarnych, który zdołaliśmy przetrwać. W dalszej części spotkania po dobrze wyprowadzonym kontrataku w sytuacji sam na sam znalazł się Dawid Mozoła, który trafił w bramkarza a dobitkę zamienił na bramkę Kamil Kita. Kilka minut później pojedynek 1x1 wygrał Konrad Buła Dobrowolski, który dograł do Mozoły a ten "piętką" dał nam zwycięską bramkę. Losy spotkania mogły się odmienić w 88.minucie, ponieważ sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Na wysokości zadania stanął Olek Firek, który obronił jedenastkę i dał drużynie ważne trzy punkty.
Brawa dla całej drużyny która pomimo niekorzystnego wyniku wierzyła w zwycięstwo do samego końca.