Kacper Paszkowski piłkarzem Stali!

Od początku stycznia z naszą drużyną trenowało wielu nowych zawodników, ale tylko nieliczni zdołali przekonać do siebie sztab szkoleniowy. Jednym z nich i zarazem pierwszym wzmocnieniem Stali jest bardzo utalentowany środkowy obrońca Kacper Paszkowski.

Kacper urodził się 17 czerwca 2003 roku, mierzy 1,90 m i waży 83 kg. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Stomilu Olsztyn, gdzie grał w młodzieżowych grupach tamtejszego klubu. Kolejnym ważnym przystankiem w jego przygodzie z piłką był Śląsk Wrocław, w którym występował w niemal wszystkich zespołach juniorskich - od młodzików, przez trampkarzy (gra w CLJ U-15) po drużynę juniora młodszego. W 2019 roku, po czterech latach spędzonych w Śląsku "Pasza" przeniósł się do Górnika Zabrze. Tam przez ostatnie półtora roku rywalizował na najlepszym juniorskim poziomie w kraju, występując w CLJ U-17 i U-18.

Nasz nowy zawodnik najlepiej czuje się na środku obrony. Od początku zrobił duże wrażenie na naszych trenerach, pokazując bardzo dużą solidność, odpowiedzialność i dojrzałość w swojej grze. Próbkę swoich umiejętności dał także w sparingowym meczu z Lechią Dzierżoniów, kiedy w drugiej połowie meczu niezwykle ofiarną interwencją uratował nasz zespół przed stratą bramki, wybijając futbolówkę zmierzającą do siatki.

- Chciałem postawić sobie nowe wyzwanie w mojej dotychczasowej karierze z piłką, dlatego zdecydowałem się na grę w drużynie seniorskiej. Pierwszy miesiąc minął mi bardzo dobrze. Zarówno sztab szkoleniowy, jak chłopaki z drużyny przyjęli mnie bardzo dobrze. Cele na rundę wiosenną? Na pewno na początku chciałbym sobie wywalczyć miejsce w podstawowym składzie Stali. Wierzę, że ciężką pracą i zaangażowaniem w każdym treningu jestem w stanie to zrobić. Jeżeli chodzi o drużynę to chciałbym, żebyśmy w tej rundzie pokazali kibicom, że jesteśmy w stanie grać dobrze w piłkę i walczyć o najwyższe cele drużynowe. Mimo mojego młodego wieku chcę zacząć grać jako senior już na poważnie i stawiać sobie coraz wyższe cele. Do tej pory nie miałem dłuższej styczności z grą seniorską, dlatego zamierzam nauczyć się czegoś od starszych kolegów z szatni oraz trenerów, co pomoże mi w dalszych postępach piłkarskich - powiedział po podpisaniu kontaktu nasz nowy zawodnik.

Kacper, witamy w Stali i życzymy powodzenia!