Trzech juniorów podpisało profesjonalne kontrakty

Bramkarz Aleksander Firek oraz pomocnicy Mikołaj Kudra i Maksymilian Podgórski podpisali swoje pierwsze profesjonalne kontrakty z naszym klubem. Cała trójka już od kilku miesięcy trenowała z zespołem seniorów i prezentowała się na tyle dobrze, że klub postanowił zaoferować im umowy.

17-letni Aleksander Firek (na zdjęciu poniżej razem z Prezesem klubu) już od kilkunastu miesięcy był pod lupą zespołu seniorów. Kilkukrotnie znalazł się na ławce rezerwowych w meczach o punkty, a w rundzie jesiennej był podporą juniorów, którzy wygrali rozgrywki OLJ. Swoją dobrą dyspozycję potwierdza również w zimowym okresie przygotowawczym, podczas którego jako jedyny bramkarz wystąpił we wszystkich czterech meczach sparingowych.

Maksymilian Podgórski, 18-letni ofensywny pomocnik latem ubiegłego roku powrócił do Stali z FC Wrocław Academy. Powrócił, gdyż to w brzeskim klubie stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Jesienią był jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym zawodnikiem naszych juniorów i to na nim opierała się ofensywna gra całego zespołu. Maks ma już na swoim koncie dwa występy w III lidze (przeciwko Piastowi Żmigród i rezerwom Górnika Zabrze), a dobrą postawą w ostatnich tygodniach potwierdza, że zasługuje na kolejne szanse.

Mikołaj Kudra może występować na pozycji środkowego pomocnika lub środkowego obrońcy. 18-latek ze względu na drobne problemy zdrowotne jeszcze nie wystąpił w żadnym tegorocznym sparingu seniorów, natomiast swój duży potencjał pokazał w rundzie jesiennej. Był wówczas kluczową postacią naszego zespołu juniorów, wystąpił również w dwóch pucharowych meczach I drużyny (z LKS-em Ujazd i Orłem Źlinice).

- Bardzo się cieszę, że akurat ci zawodnicy podpisali z nami umowy. Nie dość, że są bardzo utalentowani to jeszcze w dużej mierze wychowani przez naszą Akademię. Mam nadzieję a nawet pewność, że będziemy mieli z nich wiele radości, ale najbardziej cieszy to, że kolejni zawodnicy z naszej Akademii napierają i mocno dobijają się do drużyny seniorów. Gratuluję - powiedział nam Grzegorz Dyl, prezes Stali.