Kolejna wygrana w sparingu.

Środowa gra kontrolna, rozgrywana w systemie 3x35 minut, zakończyła się kolejnym zwycięstwem Stali. Żółto-niebiescy pokonali IV-ligowy GKS Głuchołazy 5:1. Trener Domagała znów sprawdzał różne warianty gry oraz kilku testowanych zawodników.

Pierwsza spośród trzech tercji była kiepska w wykonaniu naszego zespołu. Co prawda Stalowcy znacznie dłużej operowali piłką i stworzyli kilka niezłych okazji, ale żadnej z nich nie zdołali wykorzystać. Najbliżej trafienia był Damian Celuch, który raz z kilku metrów trafił w poprzeczkę, a innym razem trafił do siatki, ale będąc na pozycji spalonej. Oprócz tego niecelne próby podjęli Szymczyk oraz zawodnik testowany.

W drugiej tercji brzeżanie wciąż bezsprzecznie przeważali, ale tym razem dołożyli nieco więcej konkretów w ofensywie i przede wszystkim skuteczność. W 37. minucie świetne prostopadłe podanie otrzymał zawodnik testowany i z dużym spokojem pokonał bramkarza rywali, otwierając wynik meczu. Sześć minut później w szesnastkę dorzucił Maj, a strzałem z pierwszej piłki wynik podwyższył Celuch. Rezultat mógł być wyższy, bo bliscy kolejnych goli byli Dychus (trafił w słupek) i ponownie Celuch (nie trafił w bramkę). W 57. minucie znów prostopadłe podanie rozmontowało defensywę GKS-u, a jeden z zawodników testowanych minął bramkarza i zdobył trzecią bramkę.

W ostatniej odsłonie środowego sparingu na boisku nie oglądaliśmy wielu składnych i szybkich akcji, na co wpływ miało również ciężkie boisko. W 81. minucie bramkę na 4:0 zdobył Kamiński, w pięknym stylu wykorzystując rzut wolny. Piąte trafienie nadeszło w 99', kiedy dogranie z lewego skrzydła na bramkę zamienił Borycka. Tuż przed końcowym gwizdkiem nasi piłkarze dali się jednak zaskoczyć. Mocny strzał z pola karnego i rykoszet zmylił Szadego, dając gościom honorowe trafienie.

Środowa gra kontrolna nie stała na najwyższym poziomie, na co z pewnością złożyły się eksperymentalne zestawienia i padający deszcz. Stalowcy nie zwalniają i już w piątek rozegrają kolejny sparing, mierząc się z brazylijską drużyną Brazola Sports. Mecz najprawdopodobniej zostanie rozegrany na bocznym boisku treningowym (tzw. "gazownia"). Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Sparing nr 4(grano 3x35 minut)

Stal Brzeg - GKS Głuchołazy 5:1 (Bramki: 37' zawodnik testowany, 43' Celuch, 57' zawodnik testowany, 81' Kamiński, 99' Borycka -nieznany103')

Stal: Stitou - Niewieściuk, Maj, Danielik, Szymczyk, Janus, Dychus, Celuch i trzech zawodników testowanych. Od 53' grali: Szady, Łukawiecki, Kamiński, Sosna, Kuriata, Kowalski, Borycka i czterech zawodników testowanych. Trener Marcin Domagała.