Komentarze po meczu z Polonią Nysa

Trener Arkadiusz Bator oraz kapitan żółto-niebieskich Marcin Niemczyk ocenili ligowy remis z Polonią Nysa (1:1).

Trener Arkadiusz Bator: "Czy remis jest sprawiedliwy? I tak, i nie. Uważam, że to my byliśmy dzisiaj bliżej zwycięstwa. Zasłużyliśmy na nie zwłaszcza po pierwszej połowie, kiedy zagraliśmy bardzo dobrze i realizowaliśmy wszystkie założenia taktyczne. Kontrolowaliśmy spotkanie, widziałem dobrą organizację gry w obronie, mieliśmy też swoje sytuacje i kilka dobrych kontr. Nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na zbyt wiele. W drugiej połowie zagraliśmy już słabiej, Polonia wyszła na tą część meczu bardziej agresywnie i zdecydowanie, to oni wygrywali drugie piłki w środku pola. Przeciwnicy wciąż jednak nie stwarzali sobie groźniejszych okazji, ale wyszedł im strzał życia i było 1:1. Kluczowe w tym meczu były dwie dobre sytuacje przy naszym prowadzeniu 1:0, dwukrotnie wychodziliśmy trzech na dwóch. Mieliśmy trafić na 2:0 i zamknąć ten mecz, natomiast później to się na nas zemściło. Było też parę kontrowersji, bo sędziowie nie do końca się w kilku akcjach spisali".

Marcin Niemczyk (wypowiedź dla TVP3 Opole): "Uważam, że po pierwszej połowie nic nie wskazywało na to, że nie dowieziemy tutaj trzech punktów. Przebiegała ona pod nasze dyktando, szybko strzeliliśmy bramkę na 1:0. Tak jak zakładaliśmy, graliśmy później w średnim pressingu i wydawało nam się, że Polonia już nam nie zagraża, a jeśli to robiła, to głównie stałymi fragmentami gry. Niestety w drugiej połowie przez 20-30 minut gospodarze trochę nas zepchnęli i akurat w tym okresie strzelili bramkę. Z przebiegu spotkania uważam, że remis jest sprawiedliwy".