Koniec rundy na piątkę! Orzeł - Stal 0:5

Nie mieli żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału Pucharu Polski piłkarze Stali. Żółto-niebiescy poważnie potraktowali swojego rywala z okręgówki i pewnie wygrali 5:0. W kolejnej rundzie czeka na nas znacznie trudniejszy rywal - Polonia Nysa, ale to wyzwanie podejmiemy dopiero w końcówce lutego.

Pierwsza połowa nie porwała. Nasza drużyna grała dosyć wolno, a na pewno nie pomagała jej też trudna murawa. W 13. minucie meczu znacznie obok bramki przymierzył Kamiński. Dwie minuty później wynik powinien otworzyć Celuch, ale po dograniu Kamińskiego nie zdołał trafić z kilku metrów! Gospodarze trzymali się naprawdę dzielnie, choć przed przerwą odgryźli się w zasadzie tylko raz. W 19. minucie rzut rożny na groźne uderzenie głową zamienił Schichta, lecz uderzył nad poprzeczką. Blisko pierwszego gola był również Budnik, który w 22. minucie dobrze wyszedł w górę, ale główkował obok. W 27' w końcu wyszliśmy na prowadzenie. Zapotoczny otrzymał świetne podanie od Sypka i pokonał bramkarza miejscowych. W pierwszej połowie próbował jeszcze raz Zapotoczny, ale jego strzał z rzutu wolnego pewnie wyłapał Skowronek.

Po zmianie stron żółto-niebiescy byli znacznie bardziej efektywni, co przełożyło się również na wynik. Już w 50. minucie próba strzału Kamińskiego zamieniła się w podanie do Niewieściuka, a ten bez problemu trafił do siatki. Świetną szansę na kolejnego gola miał w 57. minucie Celuch, lecz bramkarz Orła obronił jego główkę. W 62' znakomitą szansę mieli gospodarze, kiedy strzał i dobitkę Schichty znakomicie odbił Szady. Więcej ostrzeżeń Stalowcy nie potrzebowali. Swoje dwie okazje, w 66. i 73. minucie bez problemów wykorzystał Szymczyk. W końcówce swoje okazje mieli jeszcze Dychus i Niemczyk, lecz wynik w 83' zamknął Danielik.

W dobrym stylu zakończyliśmy ten niełatwy rok. Nasz zespół mimo rywala z niższej klasy rozgrywkowej podszedł do tego meczu poważnie i wypunktował Orłów ze Źlinic. Przed żółto-niebieskimi teraz miesiąc przerwy, aż do pierwszych dni stycznia, gdy pod wodzą nowego trenera wznowimy treningi. Tą informację ogłosimy w najbliższym czasie, a tymczasem warto pogratulować drużynie za dobrą robotę w końcówce rundy. Brawo i do zobaczenia w 2021!

1/8 finału wojewódzkiego Pucharu Polski

Orzeł Źlinice - Stal Brzeg 0:5 (bramki: Zapotoczny 27', Niewieściuk 50', Szymczyk 66', 73', Danielik 83')

Stal Brzeg: Szady - Niewieściuk, Budnik (46' Kudra), Banach, Jaros, Danielik, Borycka (67' Podgórski), Kamiński (64' Szymczyk), Zapotoczny, Sypek (46' Niemczyk), Celuch (70' Dychus). Trener Marek Szymocha.

Stal bez żółtych kartek.

Sędziował Przemysław Dudek (Dobrzeń Wielki).

Mecz bez udziału publiczności.