KRYSTIAN PIKAUS - nowym trenerem Stali!

W dniu wczorajszym (06.12.2016) miało miejsce zebranie Zarządu klubu BTP Stal Brzeg, na którym funkcję pierwszego trenera drużyny seniorów, powierzono Panu KRYSTIANOWI PIKAUS! Pracę z nowymi podopiecznymi, trener Pikaus rozpocznie w styczniu kiedy to po urlopach nasi zawodnicy rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej III Ligi.

Krystian Pikaus urodził się 10. maja 1979 roku w Oławie. Ukończył on studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalność trenerska (II KLASA). Ukończył on także kursy trenerskie: UEFA B oraz UEFA A.

Niemal całą karierę zawodniczą związany był z drużyną Moto-Jelcza Oława, w której występował we wszystkich rocznikiach młodzieżowych. Od roku 2003 do 2006 występował w LKS Błyskawica Gać awansując z nią z A-klasy do Okręgówki.

Karierę trenerską nasz nowy szkoleniowiec rozpoczął w 2003 roku, prowadząc juniorów młodszych MKS Oława w Dolnośląskiej Lidze Juniorów Młodszych. Od sezonu 2006 do 2009 był opiekunem drużyny juniorów starszych oławskiego klubu, zajmując z nimi 3 miejsce w Dolnośląskiej Lidze Juniorów.

Od roku 2008 prowadził on Foto-Higienę Gać awansując z tym klubem od okręgówki do III Ligi w przeciągu dwóch sezonów. Od roku 2012 do 2015 z sukcesami był szkoleniowcem klubu z Gać w III Lidze dolnośląsko-lubuskiej.

Ostatnią rundę trener Pikaus spędził w występujących w „okręgówce” Czarnych Jelcz-Laskowice.

Gratulując trenerowi Pikausowi nowej posady, życzymy mu mnóstwo sukcesów i samych wygranych z naszą drużyną!

Zdjęcie tytułowe pochodzi z portalu: www.gazeta-olawa.pl