Liga Młodzików: SKS Grodkowska AS - Stal 1:3

W 16 kolejce Ligi Młodzików, Stal pokonała SKS Grodków 3:1, utrzymując tym samym pierwsze miejsce w tabeli. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek mamy jeden punkt przewagi nad drugim w tabeli UKS-em Junior Skarbimierz i aby zagrać w barażach musimy wygrać dwa ostatnie mecze.

Mecz ten rozpoczął się idealnie dla naszej drużyny, bowiem już po 10 minutach wygrywaliśmy 3:0. Najpierw potężnym strzałem z 20 m z rzutu wolnego popisał się Adrian Kaszub. Później Jakub Habrych popisał się fantastycznym uderzeniem z powietrza. Następnie po dobitce podwyższył Mateusz Foryś.

Gdy wydawało się, że kolejny bramki są tylko kwestią czasu nastąpił festiwal niecelnych strzałów. Bardzo dobrze operowaliśmy piłką,dobrze i szybko ją rozgrywając, niemal każda akcja kończyła się strzałem lecz robiliśmy to bardzo niecelnie. Nasi przeciwnicy oddali tylko jeden celny strzał, z którym Miłosz nie miał najmniejszych problemów.

W drugiej połowie na boisku pojawili się kolejni zawodnicy, którzy mieli utrzymać sytuację na boisku. Jednak nie potrafiliśmy zakończyć akcji bramką. Natomiast przeciwnicy w końcówce spotkania uzyskali kontaktowego gola po złej interwencji naszego bramkarza i z wiarą, że uda im się uzyskać korzystny wynik ruszyli do ataku. Ich ataki nie sprawiały dużych problemów naszym zawodnikom, którzy sprawnie rozbijali je i szybko przechodzili do kontr. W końcówce meczu, goście jednak poważnie zagrozili naszej bramce i dwa razy, piłka po ich uderzeniach zatrzymała się na naszej poprzeczce! W ostatniej minucie mieliśmy rzut rożny i tylko nasi napastnicy wiedzą jak nie udało się uzyskać czwartej bramki, ponieważ oddali 5 strzałów, które odbijały się od słupka, nóg obrońców oraz bramkarza.

SKS Grodkowska AS - Stal 1-3 (0:3)

(Jakub Habrych, Adrian Kaszub, Mateusz Foryś)

Stal: Marcel Kłoda, Miłosz Jaskuła, Bartosz Milian - Filip Kamiński, Kasjan Nowacki, Kapcer Kwiatkowski, Adrian Kaszub,Klaudiusz Szwajda, Mateusz Foryś,Jan Druszcz, Maciej Wieczorek, Piotr Sikora, Jakub Habrych, Piotr Okoński, Marcin Dziwura, Oskar Solecki, Filip Szpulak. Trener: Damian Dziura.