Liga Młodzików: Stal - Pogoń Łosiów 4:1.

W IX kolejce Ligi Młodzików, na Stadionie Miejskim w Brzegu, pokonaliśmy drużynę Pogoni Łosiów 4:1. Wygrana ta pozwoliła nam wyprzedzić naszych rywali w tabeli, tym samym nasi zawodnicy zostali Mistrzami Jesieni. W 9 meczach zdobyliśmy 25 punktów, odnosząc 8 zwycięstw i jeden remis. Stal jest jedyną drużyną, która nie zaznała goryczy porażki w rundzie jesiennej.

„Mecz jesieni”, tak nazwano nasz pojedynek z Pogonią, zmierzyły się w nim druga z pierwszą drużyną a także zespoły które nie doznały jeszcze porażki. Wysoka stawka tego meczu, powodowała wiele nerwowości w naszych szeregach. Co prawda prowadziliśmy grę, wymieniając mnóstwo podań z tyłu, ale klarownych sytuacji nie stwarzaliśmy. Mogło się to zemścić na naszym zespole, bowiem goście przeprowadzili dwie groźne sytuacje, ale na szczęście nie wykorzystali ich. Po tym ostrzeżeniu, „żółto-niebiescy” wzięli się w garść i zaczęli grać. To się opłaciło bowiem w 20 minucie po strzale Filipa Kamieńskiego wyszliśmy na prowadzenie. Chwilę potem niemal kopię akcji po której padła pierwsza bramka, na gola zamienił Jakub Habrych. Dwubramkowym prowadzeniem Stali zakończyła się pierwsza połowa. Druga przebiegała podobnie jak pierwsza. Stal próbowała atakować, natomiast Pogoń groźnie się odgryzała. Jeden z ich ataków zakończył się sukcesem i prowadziliśmy już tylko 2:1. Ale taki obrót sprawy nie załamał naszych zawodników. Akcja Wojciechowski, Kamiński, Babijczuk kończy się wyłożeniem piłki pod nogi Adriana Kaszuba, który potężnym strzałem z 20 metrów (którym zresztą nie powstydziło by się wielu starszych zawodników) zdobywa bramkę na 3-1. W 48 minucie indywidualną akcję popisał się Oskar Wojciechowski, który złamał do środka i mocnym strzałem próbował zaskoczyć bramkarza gości. Ten spisał się bardzo dobrze, wybijając piłkę na rzut rożny. Chwilę później wrzutkę z rzutu wolnego wykańcza Robert Babijczuk i zwycięstwo staje się faktem. Pod koniec meczu wynik mógł podwyższyć Olaf, który po minięciu 2 przeciwników w pełnym biegu uderza a bramkarz wybija piłkę przed siebie, do niej dopada Maciej Wieczorek lecz jego dobitka oraz kolejna próba Olafa kończy się strzałami wprost w bramkarza.

Stal Brzeg - Pogoń Łosiów 4-1 (2:0)

(Filip Kamiński, Jakub Habrych, Adrian Kaszub, Robert Babijczuk)

Skład: Marcel Kłoda, Miłosz Jaskuła - Dawid Gromnicki, Adrian Kaszub, Kasjan Nowacki, Klaudiusz Szwajda, Filip Kamiński, Piotr Sikora, Jakub Habrych, Jakub Kiełtyka oraz Łukasz Banik, Mateusz Foryś, Kacper Kwiatkowski, Oskar Wojciechowski, Robert Babijczuk, Piotr Okoński, Maciej Wieczorek, Olaf Magusiak.

Trener: Damian Dziura