Podsumowanie XIV kolejki.

XIV kolejka to kolejny pokaz siły Stali, która pewnie pokonała Chemika, zapewniając sobie tym samym tytuł Mistrza Jesieni. 14 punktów przewagi na drugimi LZS-ami Starowice i Kup, oraz tylko trzy mecze do końca rundy jesiennej zapewniły nam to symboliczne mistrzostwo. Wyniki Stali w obecnych rozgrywkach, muszą budzić szacunek, 14 meczów i ani jednej przegranej! Spłaszczeniu uległa także tabela bowiem trzynasty (ostatnia bezpieczna pozycja w tabeli) Krasiejów traci tylko 9 punktów do drugich Starowic. Odstają tylko dwie drużyny Start i Czarni, którzy znowu przegrali.

W Brzegu Stal pewnie pokonała Chemika, który przybył na ten mecz  w trzynastoosobowym składzie. Nasza przewaga była przygniatająca i zwycięstwo nie było ani przez chwilę zagrożone. Szybka bramka „Jawora” ustawiła ten mecz, kolejne gole dołożyli: Boczarski (2) oraz Bonar (2). Stal ma już 14 punktów przewagi nad grupą pościgową ale także bardzo ciężkie mecze przed sobą. Szczególnie trudne będą wyjazdy do Olesna i Ozimka, bowiem te dwie drużyny nabrały wiatru w żagle i wciąż mogą zakończyć rundę jesienną na „pudle”. Będziemy walczyć!

Stal Brzeg – Chemik Kędzierzyn-Koźle 5:1

(1:0 Jaworski, 2:0 Boczarski, 3:0 Bonar, 4:0 Bonar, 5:0 Boczarski, 5:1 Semeniuk)

Wicelider LZS Starowice jechał do Krasiejowa i coś nam mówiło że jakieś punkty straci, ale raczej mało kto się spodziewał że aż trzy! Mieli swoje szanse goście ale to gospodarze strzelili gola i zainkasowali 3 punkty. Była to druga z rzędu wygrana Krasiejowa i druga z rzędu przegrana Starowic.

KS Krasiejów – LZS Starowice 1:0

(Słupik)

Bardzo ciekawy mecz zapowiadał się w Prudniku, gdzie zmierzyli się LZS Kup z miejscową Pogonią. Można powiedzieć starcie dwóch rewelacji sezonu.  Mecz ten, w którym mogły wygrać obie drużyny był bardzo zacięty, ale ostatecznie to gospodarze w 92 minucie zdobyli gola i zgarnęli 3 punkty. Opłaci się grać do końca. Który to już punkt zapewniła sobie Pogoń w końcówce? Ktoś wie? Słusznie pisaliśmy po meczu w Brzegu, że Pogoń może być wysoko. Ostatnie 4 mecze to wygrane Pogoni i tylko punkt straty do 2 miejsca! W Kup odczuwają już trudy sezonu, dodatkowo drobne kontuzje i drugi  kolejny mecz bez kompletu punktów.

Pogoń Prudnik – LZS Kup 1:0

(Mogielnicki)

Jeden punkt do drugiego miejsca traci także Polonia Głubczyce, która zremisowała z MKS Gogolin. Z wyniku remisowego bardziej zadowoleni powinni być gospodarze bowiem gola dającego im jeden punkt strzelili w 94 minucie.

MKS Gogolin – Polonia Głubczyce 1:1

(1:0 Bawoł, 1:1 Wymysłowski)

Ciekawy mecz kibice obejrzeli w Dobrzeniu Wielkim, gdzie zmierzyły się ze sobą jedenastki TOR-u i Małejpanwi. Wynik 3:1 dla gości, nie odzwierciedla przebiegu tego meczu, bowiem przy lepszej skuteczności miejscowych mogło być różnie. Koniec końców goście wywieźli z Dobrzenia W. 3 punkty, zapominając tym samym o słabym początku rundy. Już w następnej kolejce zawodnicy Ozimka spróbują powalczyć o fotel wicelidera.

TOR Dobrzeń Wielki – Małapanew Ozimek

(0:1 Franek, 1:1 Luptak, 1:2 Franek, 1:3 Franek)

W meczu Czarnych z OKS-em Olesno, faworytem był OKS i nie zawiódł swoich kibiców. Wygrana 3:0 była ich czwartą z rzędu. OKS zajmuje już ósme miejsce w tabeli, tracąc do drugich Starowic tylko 5 „oczek”. Ciekawy mecz zobaczą kibice w Oleśnie w sobotę, kiedy zawita do nich Stal. Czarni, przegrali kolejny mecz a co najważniejsze nie mają chyba żadnych pomysłów na poprawę sytuacji. „Czarno” to widzę.

Czarni Otmuchów – OKS Olesno 0:3

(0:1 Jasina, 0:2 Jasina, 0:3 Kowalczyk)

Mecz na przełamanie odbył się także w Grazach, gdzie miejscowi zmierzyli się ze Startem Namysłów. Po ostatnim gwizdku cieszyli się tylko miejscowi, którzy pokonali namysłowian 2:1. Co ciekawe, Skalnik zaczął lepiej grać od momentu straty jednego z zawodników (Zajączkowski), który szybko złapał dwie żółte kartki. Tym samym Skalnik wygrał pierwszy od 12 kolejek mecz! Start natomiast notuje kolejną przegraną już dwunastą w obecnych rozgrywkach. Dziwi miejsce Startu w tabeli, bowiem potencjał kadrowy mają na pewno o wiele wyższy niż wskazuje na to tabela.

Skalnik Gracze – Start Namysłów 2:1

(1:0 Mroziński, 1:1 Biliński, 2:1 Maryszczak)

W Większycach PO-RA-WIE zremisowało ze Spartą Paczków 2:2, co można uznać za małą niespodziankę. Miejscowi dwukrotnie wychodzili na prowadzenie i za każdym razem nie potrafili go utrzymać.

PO-RA-WIE Większyce - Sparta Paczków 2:2

(1:0 Kierdal, 1:1 Michaliszyn, 2:1 Jędrzejczyk, 2:2 Michaliszyn)

W ostatnim meczu, Olimpia pokonała Śląsk Łubniany 2:0, utrzymując tym samym kontakt z drużynami walczącymi o utrzymanie. Fatalny okres notuje Śląsk, który przegrał czwarty mecz z rzędu.

Olimpia Lewin Brzeski – Śląsk Łubniany 2:0

(1:0 Hraca, 2:0 Tomaszewski)

Gole.

W XIV kolejce padło 26 goli co daje średnią 2,88 gola na mecz. Hat trickiem popisał się zawodnik Małejpanwi, Dominik Franek. Klasyfikację strzelców IV ligi opolskiej, otwiera Łukasz Bawoł, który w obecnej kolejce dołożył kolejnego gola.