Łukasz Chodyga wzmacnia Stal

Łukasz Chodyga (06.04.1995, 181 cm, 73 kg), pomocnik. Kluby w karierze: Konfeks Legnica, Miedź II Legnica, Warta Sieradz, Apis Jędrzychowice, Carina Gubin.

1. Na początek w trzech słowach przedstaw się kibicom Stali!

Łukasz Chodyga – W trzech? To się nie da, ale spróbuję. Łukasz Chodyga, Legnica.

2. Jaka jest Twoja nominalna pozycja na boisku?

Ł.Ch. – Najlepiej czuję się w pomocy. Mogę grać na pozycjach 6 i 8.

3. Dlaczego zostałeś piłkarzem?

Ł.Ch. – Pewnie większość kibiców uzna to jako frazes ale w piłkę gram odkąd pamiętam! Za „dziecka” trudno mnie było spotkać bez piłki w ręku i nawet sąsiedzi śmiali się że ten sport jest mi przeznaczony. A tak poważnie, piłkę odziedziczyłem w genach, ponieważ mój tato także grał w piłkę.

4. Jaki jest Twój największy sukces?

Ł. Ch. – W moim wieku, mam nadzieję, że wszystko przede mną! Ale jakbym miał wskazać to wygranie Wojewódzkiego Pucharu z Miedzią II Legnica.

5. Dlaczego zdecydowałeś się dołączyć do naszej drużyny?

Ł. CH. – Pytanie, które zawsze musi paść. Świetna baza treningowa, której wiele klubów z wyższej klasy rozgrywkowej może pozazdrościć. Druga sprawa, to możliwość rozwoju i „wybicia” się w piłkarskim świecie. Śledząc ostatnie ruchy transferowe widzę, iż zawodnicy Stali w większości trafiali do wyższej ligi. Kolejny aspekt to osoba trenera. Z trenerem Jackiem, miałem okazje pracować przez 3 lata w drugim zespole Miedzi, więc znamy się bardzo dobrze. To ambitny trener, który zawsze robi świetną robotę i przy którym każdy zawodnik robi duży postęp.

6. Jakie cele stawiasz przed sobą w nadchodzącej rundzie?

Ł.Ch. – Jak na nowego zawodnika przystało – cel jest jeden – „pierwsza jedenastka”!

7. Na co Twoim zdaniem stać naszą drużynę w nadchodzącej rundzie?

Ł. Ch. – Trochę już znam drużynę i naszą grupę III Ligi. Patrząc na możliwości drużyny, myślę że stać nas na pierwszą „piątkę”

Dziękując za wywiad, oczywiście życzymy spełnienia marzeń.

Ł. Ch. Dziękuję.