Sparing nr 6: GKS 1962 Jastrzębie - Stal

Na dwa tygodnie przed meczem pucharowym (02.03.2019, Gracze) nasza drużyna rozegra przedostatni sparing w którym zmierzy się z przedstawicielem I Ligi – GKS 1962 Jastrzębie. Spotkanie to odbędzie się w Rybniku-Kamieniu a początek zaplanowano na godz. 12:00.

Nasi sobotni rywale, podobnie jak „żółto-niebiescy” pierwszy mecz o stawkę w 2019 roku, rozegrają już za dwa tygodnie (z Odrą Opole), więc należy się spodziewać, iż będzie to dla nich ważna próba. Po rundzie jesiennej GKS 1962 zajmuje w tabeli I Ligi wysokie siódme miejsce, tracąc do miejsca premiowanego awansem osiem punktów a jednocześnie mając, aż dziesięć punktów przewagi nad miejscem spadkowym. Dla naszych rywali będzie to szósty mecz kontrolny, jaki rozegrają w bieżącym okresie przygotowawczym. Jak dotychczas ponieśli oni tylko jedna przegraną (Raków Częstochowa 3:5) i cztery wygrane (Rozwój Katowice 3:1, GKS Bełchatów 1:0, Skra Częstochowa 2:0 oraz Foto-Higiena Gać 2:0).

Z ruchów transferowych jaki przeprowadzono w drużynie naszych rywali warto odnotować odejścia do Pniówka Pawłowice Śląskie dwóch zawodników – Dawida Wejsa i Damiana Zajączkowskiego w drugą stronę powędrował natomiast, najlepszy strzelec pawłowiczan- Rafał Adamek.

W naszej drużynie w jutrzejszym meczu wystąpi jako zawodnik testowany – stoper, który niebawem powinien oficjalnie dołączyć do naszej drużyny. Ponadto, trener Jacek będzie miał dostępną niemal cała kadrę (z wyjątkiem Celucha, którego zatrzymały sprawy zawodowe).

Sparing nr 6

GKS 1962 Jastrzębie – Stal