Łukasz Święty wypożyczony do Stali!

Trwa ofensywa transferowa Stali! Poznaliśmy kolejnego zawodnika, który przed startem rundy wiosennej wzmocni brzeską drużynę. Jest nim środkowy pomocnik Łukasz Święty, w ostatnim półroczu grający dla II-ligowego Sokoła Ostróda.

Łukasz urodził się 21 października 1999 roku. Swoją przygodę z piłką rozpoczynał na Warmii i Mazurach, występując w juniorskich drużynach Jezioraka Iława, Ossy Biskupiec Pomorski i GKS-u Wikielec. To w Jezioraku wypłynął jednak na szerokie wody. Jego dobra gra w IV-ligowym klubie nie uszły uwadze działaczom Sokoła Ostróda, którzy rok temu na zasadzie wypożyczenia ściągnęli go do siebie. Mimo przerwanego sezonu i wywalczenia awansu "przy zielonym stoliku", Łukasz pozostał w ostródzkim zespole i reprezentował go również w II lidze. Minionej jesieni rozegrał na tym szczeblu 13 spotkań (na 17 możliwych), w tym pięciokrotnie wychodząc w pierwszym składzie ekipy Piotra Jacka.

Nasz nowy zawodnik trenuje z drużyną od dwóch tygodni, ale swoją obiecującą postawą zdołał przekonać do siebie zarząd klubu oraz trenera Arkadiusza Batora. Do Brzegu trafia na zasadzie półrocznego wypożyczenia z Jezioraka Iława z opcją wykupu po zakończeniu sezonu.

- Piotr Jacek, mój poprzedni trener w Ostródzie w samych superlatywach wypowiadał się na temat Stali, w której wcześniej pracował. Chciałem przyjechać, zobaczyć, jak to w Brzegu wygląda i spodobało mi się. Mamy młodą i ambitną drużynę, dlatego postanowiłem tu zostać. Cele na rundę wiosenną? Chcielibyśmy celować w pierwszą szóstkę, ale przede wszystkim zamierzamy ciężko trenować i dawać z siebie wszystko w każdym meczu oraz na każdym treningu. Czas pokaże, gdzie nas to zaprowadzi - powiedział Łukasz Święty po podpisaniu umowy.

Witamy w Stali i życzymy samych udanych występów!