Jan Leończyk nowym zawodnikiem Stali!

Czas odkryć kolejne karty. Po wcześniejszych transferach Grzegorza Mazurka i Kacpra Paszkowskiego, dziś z przyjemnością możemy poinformować, iż nowym zawodnikiem Stali został prawy obrońca Jan Leończyk

Jan urodził się 18 lipca 2001 roku, ma 1,82 m wzrostu oraz waży 73 kg. Większość swojej dotychczasowej kariery spędził we wrocławskim Śląsku, przechodząc po niemal wszystkich szczeblach młodzieżowej piłki - grał tam w młodzikach, trampkarzach i juniorach młodszych. Przed sezonem 2019/20 nasz nowy zawodnik trafił do IV-ligowego Sokoła Marcinkowice, gdzie mimo młodego wieku od razu wskoczył do pierwszego składu. Runda jesienna była dla Leończyka wyjątkowo udana. Prawy obrońca grał w niej niemal od deski do deski, w 16 ligowych spotkaniach zdobywając 3 bramki. Dobrze radziła sobie również cała drużyna Sokoła, która zakończyła miniony rok na 4. miejscu w tabeli IV ligi.

"Leon" trenował z żółto-niebieskimi od początku stycznia. Zarówno na treningach, jak i w meczach sparingowych pokazał na tyle duży potencjał, że zarząd klubu postanowił zaproponować mu kontrakt.

- Przede wszystkim wybrałem Stal, ponieważ jest tu wszystko, dzięki czemu mogę się rozwijać. Klub stawia na młodzież, a dobra baza treningowa pozwala na świetny rozwój. Pierwsze moje wrażenie było bardzo pozytywne, ponieważ wszyscy w drużynie przyjęli mnie dobrze, a trenerzy dużo mi podpowiadali na pierwszych treningach. Jeśli chodzi o wyzwania drużynowe to przede wszystkim chcielibyśmy zająć jak najwyższą pozycję w lidze i grać coraz lepiej. Cele indywidualne na pierwsze pół roku? Złapanie jak największej ilości minut i ciężka praca na treningach, aby móc rozwijać swoje umiejętności. Na razie skupiam się na tym, co będzie w najbliższej przyszłości w Stali. Co będzie później - zobaczymy, ale mam nadzieję, że kiedyś uda mi się zagrać wyżej - powiedział nam Jan Leończyk.

Serdecznie witamy w naszym klubie!