Marcin Domagała odchodzi ze Stali

Decyzją zarządu klubu Marcin Domagała przestał być trenerem pierwszej drużyny Stali. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Swoje obowiązki przestaje pełnić również jego dotychczasowy asystent, Szymon Kuriata.

Marcin Domagała prowadził żółto-niebieskich od 3 października 2019, czyli przez 414 dni. Pod jego wodzą Stal wygrała siedem meczów ligowych, dziewięć zremisowała i ośmiokrotnie przegrała. W poprzednim, przedwcześnie zakończonym sezonie Stal zajęła 15. miejsce w tabeli, a obecnie zajmuje 10. pozycję. Pod wodzą trenera Domagały nasza drużyna dotarła ponadto do finału wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym po rzutach karnych uległa Polonii Nysa.

Szymon Kuriata dołączył do sztabu szkoleniowego w rundzie wiosennej sezonu 2018/19. Jako asystent współpracował z trenerem Piotrem Jackiem, a następnie Marcinem Domagałą.

Bardzo dziękujemy Marcinowi Domagale i Szymonowi Kuriacie za wkład w rozwój klubu, zaangażowanie oraz profesjonalne podejście do obowiązków i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej.

Trwają rozmowy z kandydatami na nowego trenera Stali. Gdy tylko zostaną one sfinalizowane, niezwłocznie o tym poinformujemy.