ZAPOWIEDŹ: Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin

Dwie wysokie porażki i bardzo słaba gra sprawiają, że ostatnie trzy mecze w rundzie jesiennej nabierają coraz większego znaczenia. To od ich rezultatów zależeć będzie, czy pierwszy raz od dwóch lat przerwę zimową będziemy spędzać na spokojnym miejscu w tabeli. Aby nie musieć oglądać się za siebie, natychmiast trzeba zacząć punktować i poprawić grę w defensywie. Okazja ku temu nadchodzi błyskawicznie, bo już w sobotę do Brzegu zawita drużyna Zagłębia II Lubin.

Rezerwy dwukrotnego mistrza Polski zostały reaktywowane w 2013 roku, tuż po rozwiązaniu rozgrywek Młodej Ekstraklasy. Celem drugiej drużyny jest ogrywanie i wprowadzanie do dorosłego futbolu adeptów lubińskiej Akademii, jednej z najlepszych w kraju. Taki system naprawdę dobrze w Lubinie działa, a przykładem może być brzeżanin Bartosz Białek, który właśnie poprzez rezerwy trafił do pierwszego zespołu, by niedługo później zostać sprzedanym do Wolfsburga za 5 milionów euro. Brak doświadczenia u młodych zawodników Zagłębia mógł się jednak w poprzednim sezonie bardzo źle skończyć. Zespół trenera Adama Buczka wygrał zaledwie jedno spotkanie z osiemnastu, notując przy tym aż jedenaście remisów! Czternaście punktów nie pozwoliło na więcej, niż zajęcie przedostatniej pozycji w tabeli. Jak już wiadomo, sezon nie został jednak dokończony, co - być może - uratowało miedziowych przez degradacją.

Lubinianie byli bardzo często chwaleni za sposób gry, który nie przynosił jednak punktów. Zmieniło się to w obecnych rozgrywkach. Zagłębie II dotychczas zdobyło 25 punktów, wygrywając 7 meczów, 4 remisując i 6 przegrywając (bilans bramkowy: 30:21). Taki dorobek pozwala zajmować 6. miejsce w tabeli III ligi. Najlepszym strzelcem rezerw ekstraklasowicza jest Bartosz Zynek (10 goli).

Historia bezpośrednich starć Stali z Zagłębiem nie jest dla nas ciekawa. Z pięciu meczów nie wygraliśmy ani jednego, trzykrotnie remisując i dwa razy przegrywając. Na własnym obiekcie oba spotkania zakończyły się porażkami, więc pozostaje nam liczyć na przełamanie tego niekorzystnego trendu.

2017/18 Stal Brzeg - Zagłębie II 1:2
2017/18 Zagłębie II - Stal Brzeg 1:1
2018/19 Stal Brzeg - Zagłębie II 3:4
2018/19 Zagłębie II - Stal Brzeg 0:0
2019/20 Zagłębie II - Stal Brzeg 1:1

Środowa kompromitacja z Piastem powinna odejść w zapomnienie, gdyż zarówno wynik, jak i styl naszej gry były nie do zaakceptowania. Pozostaje nam liczyć na to, że rozmowa w szatni oraz wyciągnięcie wniosków z tych indywidualnych błędów przyniosą skutek. Chłopaki już nie raz nam pokazali, że potrafią bardzo dobrze grać w piłkę, dominować nad rywalem i cieszyć się grą. Trzymamy kciuki i wierzymy, że w końcówce rundy zespół dostarczy nam trochę powodów do radości.

Mecze piłkarskie w naszym kraju wciąż odbywają się bez udziału publiczności, dlatego nasz klub - tym razem samodzielnie - postara się przeprowadzić darmową transmisję meczu na YouTube (link TUTAJ). Zachęcamy do oglądania i z góry przepraszamy za ewentualne problemy techniczne - to pierwsza transmisja, którą przeprowadzimy przy użyciu własnego sprzętu.

18. kolejka III ligi (grupa 3)

Stal Brzeg - Zagłębie II Lubin

21.11.2020 (sobota), godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu

Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.