Marcin Nowacki: byliśmy dziś drużyną zdecydowanie lepszą

Swoimi refleksjami po bezbramkowym remisie z rezerwami Miedzi Legnica podzielił się z nami Marcin Nowacki, trener Stalowców.

- Przed meczem punkt z takim zespołem przyjęlibyśmy z zadowoleniem, ale teraz odczuwamy niedosyt. Byliśmy bowiem drużyną zdecydowanie lepszą od przeciwnika i pokazaliśmy dużo jakości na boisku. Stworzyliśmy sobie około pięciu stuprocentowych sytuacji, z których powinniśmy wykorzystać co najmniej dwie i wywieźć stąd trzy oczka. Każdy punkt trzeba jednak szanować, bo w tabeli zrobił się duży ścisk, a jej środek bez wątpienia jest w naszym zasięgu. Myślę, że zagraliśmy dzisiaj najlepszy mecz pod naszą wodzą. Cieszy mnie, że już od kilku spotkań funkcjonujemy bardzo dobrze jako zespół, dobrze realizujemy zadania taktyczne i gramy to, co chcemy grać - powiedział trener.

- Obserwuję Wartę Gorzów i jest to zespół, który w tej rundzie jeszcze nie przegrał meczu. Ostatnimi czasy drużyny, które przyjeżdżają do Brzegu zazwyczaj się bronią i zmuszają nas do budowania gry. Podejrzewam, że podobnie będzie w sobotę, ale liczę na to, że nasza "twierdza Brzeg" zostanie zachowana - dodał Marcin Nowacki, odnosząc się do kolejnej potyczki żółto-niebieskich.