Mecz w Kluczborku odwołany, zamiast niego sparing

Nie odbędzie się w zaplanowanym terminie mecz 15. kolejki III ligi MKS Kluczbork - Stal Brzeg. Obie ekipy miały zmierzyć się ze sobą w sobotę o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim w Kluczborku.

Powodem odwołania meczu jest wykrycie zakażenia u dwóch zawodników MKS-u. Jak poinformowała klubowa strona gospodarzy chorzy nie mają żadnych objawów, ale celem nienarażania pozostałych członków drużyny wszyscy zawodnicy rozjechali się do domów i zawiesili treningi. O nowym terminie spotkania poinformujemy niezwłocznie, gdy tylko zostanie on ustalony.

Zamiast spotkania o punkty rozegramy więc sparing. Będzie on już elementem przygotowań do przyszłotygodniowego starcia z Piastem Żmigród. W piątek na sztucznej nawierzchni brzeskiego stadionu Stalowcy podejmą Polonię Nysa. Poloniści w ten weekend również nie powalczą w rozgrywkach ligowych, a ich mecz ze Ślęzą Wrocław został przełożony z innego powodu - wrocławianie we wtorek będą walczyć z Górnikiem Łęczna w Totolotek Pucharze Polski.

Nysanie w obecnym sezonie III ligi nie radzą sobie dobrze. W trzynastu meczach wywalczyli jedynie osiem punktów i zajmują przedostatnie, 18. miejsce w tabeli. W ostatnim czasie dwukrotnie mierzyliśmy się z ekipą trenera Arkadiusza Batora - w finale wojewódzkiego Pucharu Polski po rzutach karnych triumfowała Polonia, ale kilkanaście dni później w meczu ligowym Stalowcy rozbili rywali aż 7:1.

Mecz sparingowy

Stal Brzeg - Polonia Nysa