Miedź II Legnica kolejnym rywalem

Przed nami już VI kolejka III ligi w której nasza drużyna zagra w Legnicy z rezerwami ekstraklasowej Miedzi. Sobotni mecz będzie trzecim kolejnym w którym zagramy z zapleczem drużyny grającej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce i na razie bilans mamy remisowy, jedną wygraną i jedną przegraną.

Rezerwy Miedzi Legnica po pięciu kolejkach mają na koncie siedem punktów, wyprzedając Stal o jedno „oczko”. W pięciu meczach nasi rywale odnieśli dwie wygrane, jeden remis i ponieśli dwie porażki. Na rozkładzie, nasi rywale mają Górnika Polkowice oraz Lechię Dzierżoniów natomiast z Ruchem Radzionków oraz Ślęzą Wrocław nie zdobyli choćby punktu. Jedyny remis, mimo prowadzenia 3:1, zanotowali z Ruchem Zdzieszowice. Bilans goli na lekkim minusie - 11 zdobytych oraz 12 straconych. W meczach domowych Miedź odniosła jedną wygraną i jeden remis.

Kadra naszych rywali oparta jest głownie na młodych zawodnikach Akademii Miedzi ale bardzo często trener Radosław Bella korzysta z zawodników pierwszej drużyny. Łukasz Garguła, Petteri Forsel to często pojawiające się nazwiska w protokołach drużyny rezerw. W jutrzejszym meczu także spodziewamy się wzmocnień z Ekstraklasy, co jeszcze bardziej powinno dodać atrakcyjności temu spotkaniu.

W pięciu meczach Miedź II Legnica zdobyła 11 goli z czego, aż trzy na swoim koncie zapisał Mateusz Zatwarnicki. Po dwa trafienia zaliczyli Marcin Garuch, Mariusz Idzik oraz Patryk Makuch a jedno Lucjan Zieliński.

W poprzednim sezonie Stal wygrała w Legnicy 1:0 (gol Szymkowiaka) oraz zremisowała w Brzegu 0:0.

Jak na razie Stal punktuje jedynie w meczach wyjazdowych co w perspektywie jutrzejszego meczu jest dla nas dobrą wiadomością. Liczymy, że nasi zawodnicy pokażą dobrą grę i walkę co przełoży się na zdobycz punktową i marsz w górę tabeli.

III Liga gr. 3, VI kolejka

Miedź II Legnica – Stal

01.09.2018 (sobota), godz. 15:00

Legnica, ul. Hetmańska (boczne boisko).

Zapraszamy.