OKS Olesno ostatnim sparingpartnerem przed ligą!

W sobotę (11.03.2017) w Oleśnie, meczem z miejscowym OKS, nasza drużyna zakończy sparingowe granie w bieżącym okresie przygotowawczym. Będzie to „próba generalna” przed pierwszym meczem rundy wiosennej z Olimpią Kowary. Mecz w Oleśnie rozpocznie się o 13:00.

OKS Olesno występuje w IV lidze opolskiej, gdzie po rundzie jesiennej zajmuje dziewiąte miejsce. W 17 meczach oleśnianie zdobyli 21 punktów, odnosząc 6 wygranych, 3 remisy oraz ponosząc 9 porażek (w tym dwa walkowery za występy nieuprawnionego zawodnika). Początek rundy w wykonaniu zawodników OKS Olesno nie wyglądał zbyt okazale, przez co do dymisji podał się szkoleniowiec drużyny Grzegorz Krawczyk. Następcę poznaliśmy dopiero po zakończeniu „jesieni” a został nim Grzegorz Świtała.

W przerwie między rundami w drużynie naszych rywali nastąpiło już kilka zmian w kadrze. Wiosną kibice w Oleśnie nie zobaczą już: Mateusza Pawelca, Wojciecha Popczyka (obaj LZS Rudniki) oraz Patricka Riemanna (Małapanew Ozimek). Do drużyny dołączył doświadczony pomocnik Tomasz Kazimierowicz (MKS Kluczbork, RKS Radomsko).

W obecnym okresie przygotowawczym OKS Olesno rozegrało już kilka sparingów:

OKS – Hetman Byczyna 0:0

OKS – LZS Rudniki 3:0 (Misiak, Hober, Panek)

LZS Gronowice – OKS 2:3 (Kowalczyk, Panek, Kazimierowicz)

LZS Kup – OKS Olesno 2:1 (Hober)

OKS – KS Panki 3:1 (Skowronek, Jeziorowski, Misiak)

Ostatni mecz z OKS Olesno graliśmy w sezonie 2015/2016. W Oleśnie zremisowaliśmy 2:2 natomiast w Brzegu pokonaliśmy rywali 3:1. W sezonie 2015/2016 graliśmy także z OKS w rozgrywkach pucharowych, w których wygraliśmy 1:0.

Stal Brzeg - OKS Olesno 3:1

PP. Stal - OKS Olesno 1:0

Do startu ligi został już tylko nieco ponad tydzień. Dla drużyny OKS Olesno także będzie to próba generalna przed startem ligi więc zapowiada się ciekawy mecz na który serdecznie zapraszamy.

Sparing nr 9

OKS Olesno – Stal