OLJM: Piast Strzelce Opolskie - Stal 1:3

W 9 kolejce „wiosny” w Opolskiej Lidze Juniorów Młodszych, Stal pokonała w Strzelcach Opolskich miejscowy Piast 3:1. Było to siódme zwycięstwo „żółto-niebieskich” w tej rundzie, którzy wyprzedzając MKS Kluczbork o jeden punkt, przewodzą tabeli OLJM.

Mecz ten był bardzo wyrównany a walka trwała na całym boisku. W pierwszej połowie, żadna z drużyn nie stworzyła sobie 100 % sytuacji i zakończyła się ona wynikiem bezbramkowym.

Drugą część meczu lepiej rozpoczęli nasi zawodnicy. Najpierw do bramki Piasta bo bardzo ładnym uderzeniu trafił M. Lubczyk a pięć minut później prowadziliśmy już 2:0. Gola podwyższającego nasze prowadzenie zdobył M. Dychus. Taki obrót sprawy podrażnił miejscowych, którzy ruszyli do odrabiania strat. Niestety dla nas udało im się to kilka minut później i prowadziliśmy już tylko 2:1. Piast przejął inicjatywę i atakował coraz śmielej. Na szczęście w końcówce meczu, sprawny kontratak na gola zamienił ponownie M. Dychus i już było wiadomo że kolejny komplet punktów „przyjedzie” na Sportową w Brzegu.