Ostatni sparing przed ligą

Na tydzień przed inaugurującym sezon III ligi meczem z Lechią Zielona Góra, piłkarze Stali rozegrają jeszcze jeden sparing. Rywalem żółto-niebieskich będzie wicemistrz trzecioligowych rozgrywek z ubiegłego sezonu, czyli Polonia Bytom. Spotkanie zostanie rozegrane na głównej płycie brzeskiego stadionu o godzinie 11:00. Przed meczem, od godziny 10:00 pod stadionem będzie można zakupić karnety na rundę jesienną - więcej TUTAJ.

Jak już pisaliśmy, Polonia Bytom zakończyła poprzedni sezon III ligi na drugim miejscu, zdobywając 33 punkty (cztery mniej od rezerw Śląska Wrocław). Wybuch pandemii przekreślił szanse na wywalczenie awansu, choć tak wysoka pozycja to dla ubiegłorocznego beniaminka i tak spory sukces.

Kłopoty finansowe wywołane przez koronawirusa nie ominęły także Polonii, choć i tak dosyć nieźle sobie z nimi w Bytomiu poradzono. Wprawdzie klub przeszedł na nieco bardziej "amatorski" tryb funkcjonowania, ale wbrew wcześniejszym zapowiedziom udało się utrzymać większość podstawowych graczy. Z zespołu Kamila Rakoczego odeszli Maciej Wierzbicki, Jakub Czajkowski, Łukasz Krakowczyk, Piotr Makowski, Kamil Skrzypiński, Patryk Krążyński i Marcel Czypionka, a do ekstraklasowej Pogoni Szczecin odszedł ponadto Mariusz Fornalczyk. Większość spośród tych nazwisk było zazwyczaj rezerwowymi graczami dwukrotnego mistrza Polski. W ich miejsce do drużyny trafili Robert Chwastek (z Sokoła Ostróda), Kacper Czajkowski (Foto-Higiena Gać) i Kajetan Frankowski (Sparta Rudna).

Poloniści dotychczas rozegrali cztery mecze sparingowe, których wyniki jednak nie powalają. Z Hutnikiem Kraków nasi sobotni rywale przegrali 2:3, a ponadto zanotowali trzy remisy: z rezerwami Rakowa Częstochowa (1:1), Dramą Zbrosławice (2:2) i LKS Goczałkowice (2:2).

W ubiegłym sezonie brzeżanie rozegrali tylko jeden mecz z Polonią, ale wynik tego meczu był bardzo bolesny. Na naszym stadionie zasłużenie ulegliśmy ekipie z Bytomia 0:3. Liczymy, że w ostatniej grze kontrolnej przed sezonem nasi piłkarze pokażą się z dobrej strony i potwierdzą swoją wysoką formę.

Sparing nr 8

Stal - Polonia Bytom

25.07.2020 (sobota), godz. 11:00

Stadion Miejski w Brzegu.

zdjęcie do artykułu autorstwa Damiana Wolaka/brzeg24.pl