Podsumowanie 29 kolejki.

Rozstrzelali się zawodnicy w 29 kolejce IV ligi opolskiej "Saltex". Na dwóch stadionach, w Oleśnie i Grodkowie padły wyniki iście hokejowe odpowiednio 7:1 oraz 8:0. Stal, bez szaleństw tylko 1:0 ale za to po bardzo dobrej grze. W tabeli prawie bez zmian z tym że cztery ostatnie drużyny chyba już muszą liczyć tylko na dobrą postawę Ruchu Zdzieszowice, ale kto wie? Nie takie rzeczy się w piłce zdarzały. Z ligi na pewno lecą już Czarni Otmuchów.

Stal jechała do Namysłowa jako lider i drużyna niepokonana od 29 spotkań wyjazdowych. Ostatnią przegraną zanotowaliśmy właśnie w Namysłowie, 29.09.2014! Po drugie, w mieście „czerwono-czarnych” w XXI wieku jeszcze nie wygraliśmy! Ale nie teraz, po kapitalnej bramce Kiełbasy, wywozimy trzy punkty i w środę zagramy o AWANS!

Start Namysłów – Stal 0:1

(Kiełbasa)

Druga w tabeli Polonia Głubczyce bez żadnych problemów pokonała Olimpię Lewin Brzeski. Polonia idzie jak burza i drugie miejsce ma już praktycznie zapewnione. Olimpia natomiast, jedną nogą już jest w „okręgówce”

Polonia Głubczyce – Olimpia Lewin Brzeski 3:0

(Bawoł x 2, Milewski)

Trzecia w tabeli Małapanew, pokonała 3:1 walczący o byt Śląsk Łubniany. Walka o trzecie miejsce zapowiada się pasjonująco a wszystkie drużyny które o nie walczą zagrają w Brzegu ze Stalą. Wynika z tego że rozdajemy karty :-)

Śląsk Łubniany – Małapanew Ozimek 1:2

(Seńkowski – Sowiński, Wiśniewski x 2)

Czwarty w tabeli LZS Starowice, „rozniósł” w pył Czarnych Otmuchów aż 8:0! 13 zawodników Czarnych nie mogło dać rady dobrze grającym gospodarzom. LZS po słabym początku wiosny, kryzys ma już chyba za sobą. Zobaczymy w środę!

LZS Starowice – Czarni Otmuchów 8:0

(Bajor x 2, Papuga x 2, Półchłopek, Łoziński, Semik, Mokrzycki)

Miejsca o podium nie odpuszcza także OKS Olesno, które „rozjechało” TOR Dobrzeń Wielki 7:1! Po przegranej i dwóch remisach w końcu zawodnicy z Olesna dali swoim kibicom powody do radości. Ale za to jakie! Chyba lepszego zaproszenia na piknik z okazji 25-lecia klubu OKS Olesno, który odbędzie się za tydzień, zawodnicy tego klubu nie mogli sprawić swoim kibicom. Kto zgadnie kto strzelił dla TOR-u?

OKS Olesno – TOR Dobrzeń Wielki 7:1

(Jeziorowki, Obaka, Kowalczyk x 2, Krzymiński, sam., Bienias – Karabin)

Kolejną przegraną z rzędu zanotowało PO-RA-WIE Większyce, które przegrało w derbach powiatu Kędzierzyn-Koźle z Chemikiem aż 4:2. Większycom podium się oddala a Chemik „praktycznie” zapewnił sobie byt w IV lidze na następny sezon.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – PO-RA-WIE Większyce 4:2

(Dyczek, Sadyk, Browarski, Łysek – Kierdal, Ściański)

Marsz w górę tabeli kontynuuje Skalnik Gracze, który pewnie pokonał (2:0) w Prudniku Pogoń. Skalnik jest już siódmy, ale podium chyba w tym roku jest niemożliwe. Pogoń jak przyzwyczaiła swoich kibiców, gra w kratkę, ale wiosnę może spisać na straty.

Pogoń Prudnik – Skalnik Gracze 0:2

(Z. Bąk x 2)

Dość ważny, patrząc na tabelę mecz, przegrał LZS Kup, ulegając w „domu” KS Krasiejów aż 0:5. W meczu beniaminków górą „Dinozaury” ale aż 5:0! No, no.

LZS Kup – KS Krasiejów 0:5

(Serwoszuk, Mainka, Pinkawa x 2, Słupik)

Niezwykle istotny mecz wygrała Sparta Paczków, która pokonała MKS Gogolin 2:1. Paczkowianie wciąż są w walce o utrzymanie a goście dzięki dobrej wiośnie raczej nie spadną. Raczej.

Sparta Paczków – MKS Gogolin 2:1

(Osuchowski, Bobiński – Szydłowski)

W 29 kolejce padło aż 39 goli co daję średnią 4,3 gola na mecz. Łukasz Bawoł dołożył kolejne dwie bramki.