Podsumowanie 6 kolejki III ligi.

Szósta kolejka za nami, po której Stal ponownie zawitała na podium tabeli. Wygrana z Falubazem Zielona Góra oraz inne wyniki sprawiły iż „żółto-niebiescy” po tej serii gry wskoczyli na drugie miejsce. Ale utrzymać tę pozycję będzie bardzo trudno, bowiem tabela jest bardzo płaska i jedna przegrana lub wygrana może przesunąć drużyny o kilka miejsc w tabeli, zarówno w górę jak i w dół.

Stal po golach Żeglenia i Jaworskiego pokonała Falubaz Zielona Góra i tym samym utrzymała miano niepokonanej drużyny w III lidze (oprócz nas jeszcze GKS 1962 Jastrzębie oraz Skra Częstochowa). Po dwóch remisach zdobyliśmy komplet punktów i wskoczyliśmy ponownie na podium.

STAL - FALUBAZ ZIELONA GÓRA 2:0

Liderem tabeli po 6 kolejce został GKS 1962 Jastrzębie, który pewnie pokonał Śląsk II Wrocław 4:2. O wygranej GKS zdecydowały trzy gole Caniboła zdobyte w przeciągu 5 minut. Śląsk, pozostaje jedną z 3 drużyn, które nie odniosły jeszcze wygranej w obecnym sezonie.

GKS 1962 JASTRZĘBIE - ŚLĄSK II WROCŁAW 4:2

W kolejnym ważnym dla układu tabeli meczu, Stal Bielsko-Biała podzieliła się punktami ze Skrą Częstochowa. Bardziej zadowoleni z punktu mogą być gospodarze bowiem wyrównującego gola zdobyli w 88 minucie po samobójczym uderzeniu Tomczyka. Był to już drugi mecz w którym Skra traci wygraną w końcówce meczu.

STAL BIELSKO-BIAŁA - SKRA CZĘSTOCHOWA 2:2

Pierwszej porażki doznali zawodnicy Rekordu Bielsko-Biała, którzy ulegli w Pawłowicach Śląskich miejscowemu Pniówkowi i tym samym spadli na 3 miejsce w tabeli. Pniówek z 9 punktami i jednym meczem zaległym zajmuje obecnie 8 miejsce.

PNIÓWEK PAWŁOWICE ŚLĄSKIE - REKORD BIELSKO-BIAŁA 2:1

Po wygranej w niesamowitych okolicznościach ze Śląskiem Wrocław, porażki w 6 kolejce doznała Ślęza Wrocław, która w Oławie nieznacznie uległa Ruchowi Zdzieszowice. Wynik skromy ale wygrana „Zdzichów” jak najbardziej zasłużona. Ruch mający najlepszą defensywę w III lidze (3 stracone gole) zajmuje już 5 miejsce w tabeli.

ŚLĘZA WROCŁAW - RUCH ZDZIESZOWICE 0:1

W meczu dwóch Górników górą okazał się ten zabrzański, pokonując imienników z Wałbrzycha 2:1. Górnik II Zabrze wspierany zawodnikami z pierwszej drużyny wskoczył tym samym na 10 miejsce w tabeli. Fatalny początek rozgrywek notuje natomiast Górnik Wałbrzych, który po 6 kolejkach ma tylko 1 punkt i zamyka tabelę. Liczymy że po sobocie ich dorobek punktowy się nie powiększy ;-)

GÓRNIK II ZABRZE - GÓRNIK WAŁBRZYCH 2:1

W meczu dwóch dolnośląskich ekip, Miedź II Legnica dość niespodziewanie przegrała u siebie z Piastem Żmigród. Miedź do tej pory spisywała się dobrze w rozgrywkach, dlatego tez wynik trochę niespodziewany.

MIEDŹ II LEGNICA - PIAST ŻMIGRÓD 0:2

W drugim meczu dolnośląskich drużyn KGHM ZANAM Polkowice podzielił się punktami z Lechią Dzierżoniów. Obie ekipy wciąż znajdują się w strefie spadkowej a bliższy jej opuszczenia jest zespół z Polkowic.

KGHM ZANAM POLKOWICE - LECHIA DZIERŻONIÓW 1:1

W ostatnim meczu kolejki, Unia Turza Śląska przegrała na własnym boisku z Olimpią Kowary, tracąc gola w doliczonym czasie. Goście tym samym zanotowali pierwszą wygraną w III lidze i opuścili strefę spadkową.

UNIA TURZA ŚLĄSKA - OLIMPIA KOWARY 1:2

W 6 kolejce padło 26 goli co daje średnią 2,88 gola na mecz. W klasyfikacji strzelców z 4 trafieniami przodują: Bojdys (Rekord), Caniboł (Jastrzębie) oraz Cieślik (Miedź).

Najlepszym strzelcem naszej drużyny jest Łukasz Żegleń, który zdobył 3 gole.

Widownia.

6 kolejkę III ligi gr. 3 na żywo zobaczyło 2220 osób. Najwięcej w Brzegu 550 najmniej w Zabrzu 50 (www.90minut.pl)

Widownia na meczach III ligi, gr 3 w sezonie 2016/2017 (www.90minut.pl)