Podsumowanie 8 kolejki.

Po 8 kolejce III ligi, na czele tabeli bez zmian. Prowadząca dwójka wygrała a trzecia Ślęza zremisowała swój mecz. Kolejka ta potwierdziła że w tej grupie każdy może urwać punkty innej drużynie a tzw. faworyci nie istnieją.

Stal zasłużenie pokonała Rekord Bielsko-Biała a ozdobą meczu był gol Kulczyckiego, który po przejęciu piłki przebiegł niemal całe boisko i umieścił futbolówkę w siatce! Rywali w ostatnich minutach dobił Maj.

Stal – Rekord Bielsko-Biała 2:0

(Kulczycki, Maj)

Lider tabeli dopiero w ostatnich minutach zapewnił sobie trzy punkty z beniaminkiem z Zielonej Góry. W międzyczasie gospodarze zmarnowali co prawda rzut karny i byli lepszą drużyną ale o komplet punktów musieli walczyć do ostatnich minut.

GKS 1962 Jastrzębie – Falubaz Zielona Góra 2:1

(Pacholski, Szczepan – Cipior)

Trzecia w tabeli Ślęza Wrocław zremisowała w Wałbrzychu z ostatnim Górnikiem 1:1. Z remisu powinny cieszyć się obie drużyny, bowiem każda z nich mogła także pozostać bez punktu. Po 8 kolejkach Górnik Wałbrzych wciąż bez wygranej.

Górnik Wałbrzych – Ślęza Wrocław 1:1

(Morawski – Kluzek)

Nasz sobotni rywal długo męczył się z rezerwami Górnika Zabrze ale ostatecznie, gol Nowaka już w doliczonym czasie dał im zasłużone trzy punkty. Tym samym Skra obok GKS 1962 Jastrzębie oraz naszej drużyny wciąż pozostaje bez przegranej. Do soboty?

Górnik II Zabrze – Skra Częstochowa 2:3

(Joachim, Trubeha – Tomczyk, Nowak x 2)

Po słabym początku rozgrywek, rozpędza się Miedź II Legnica, która tym razem pokonała u siebie Ruch Zdzieszowice 2:1. Ruch tym samym notuje drugą przegraną z rzędu i spada na 8 miejsce.

Miedź II Legnica – Ruch Zdzieszowice 2:1

(Zieliński, Chodyga – Bachor)

Trzeci kolejny mecz z punktami notuje natomiast Piast Żmigród, który w 3 ostatnich kolejkach zdobył 7 punktów. Tym razem pokonał w Turzy Śląskiej miejscową Unię. Wynik tym bardziej zaskakujący że przez ponad 60 minut żmigrodzianie grali w 10.

Unia Turza Śląska – Piast Żmigród 1:2

(Hanzel – Mazurek, Celuch)

W niezwykle ważnym meczu KGHM ZANAM Polkowice pokonał rezerwy Śląska Wrocław i opuścił strefę spadkową. Wrocławska drużyna przewodzi w niechlubnej klasyfikacji największej straconej liczby goli, aż 20 w 8 meczach. I pozostaje wciąż bez wygranej.

KGHM ZANAM Polkowice – Śląsk II Wrocław 4:0

(Fryzowicz, Szuszkiewicz x 2, Surożyński)

Dobrą passę kontynuuje także Olimpia Kowary, która zdobyła 7 punkt w 3 kolejnym meczu. Tym razem zremisowała z Lechią Dzierżoniów 1:1. Bardziej niepocieszeni po tym meczu byli goście, którzy stworzyli sobie więcej klarownych sytuacji. A tak wciąż pozostają bez wygranej w tym sezonie.

Olimpia Kowary – Lechia Dzierżoniów 1:1

(Jaros – Buryło)

Wciąż nie może się przełamać Stal Bielsko-Biła, która nie potrafi wygrać już od 4 meczów zdobywając w nich tylko dwa punkty, co jak na jednego z faworytów rozgrywek jest wynikiem słabym. W 8 kolejce tylko zremisowali z Pniówkiem Pawłowice Śląskie 1:1

Stal Bielsko-Biała – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1

(Szczęsny – Sobczak)

Gole.

W 8 kolejce padło 26 goli co daje średnią 2,8 gola na mecz.

Liderem w klasyfikacji strzelców jest zawodnik GKS 1962 Jastrzębie – Wojciech Caniboł, który zdobył 7 goli. Po 4 gole ma na swoim koncie 7 zawodników, w tym Łukasz Żegleń z naszej drużyny.

Widownia.

Mecze 8 kolejki naszej grupy 3 ligi na żywo obejrzało 2770 widzów. Najwięcej w Brzegu 820 osób. Średnia na mecz po 8 kolejkach to 297 widzów, najwyższą ma Stal Brzeg 698 widzów.