Zapowiedź: Skra Częstochowa - Stal

Ledwo opadły emocje po wygranej z Rekordem w 8 kolejce a już w dziewiątej kolejny hit z udziałem naszej drużyny. Tym razem wybieramy się do Częstochowy na mecz z ekipą Skry. Częstochowianie podobnie jak nasza drużyna nie przegrali jeszcze meczu w obecnych rozgrywkach więc zapowiada się ciekawe widowisko.

Skra Częstochowa poprzednie rozgrywki ukończyła na 5 miejscu w III lidze opolsko-śląskiej. W 30 meczach, nasi rywale zgromadzili 51 punktów, co dało im pewne utrzymanie w „reformowanej” lidze.

Ruchy kadrowe.

W przerwie między rozgrywkami w Skrze panował dość spory ruch kadrowy. Drużynę opuściło 11 zawodników, którzy w mniejszym lub większym stopniu decydowali o obliczu gry naszych rywali a w ich miejsce zakontraktowano 10 „nowych”. Jak na tak duże zmiany zareagowała drużyna? Po 8 kolejkach wydaje się że dobrze, a świadczy o tym 5 miejsce w tabeli (dodatkowo Skra ma zaległy mecz z Górnikiem Wałbrzych).

W sezonie 2016/2017 w Skrze nie zobaczymy: Dawida Witkowskiego (obrońca, 2340 minut, 4 gole), Piotra Mularczyka (pomocnik, 999 minut, 5 goli) oraz Maksymiliana Dikofa (pomocnik, 73 minuty, 0 goli), którzy byli wypożyczeni z Zagłębia Sosnowiec. Lokalnego rywala – Raków - wzmocniło dwóch pomocników: Konrad Zaradny (877 minut, 0 goli) oraz Maciej Obodecki (177 mniut, 1 gol). Do niższych lig trafili: Dominik Płaza (napastnik, 95 minut, 2 gole), Daniel Gołuch (obrońca, 355 minut, 0 goli) oraz Piotr Andrzejewski (napastnik, 1387 minut, 2 gole). A na wypożyczenie kolejna dwójka: Sławomir Ogłaza (112 minut, 0 goli) oraz Dominik Marek (pomocnik, 182 minuty, 0 goli).

W ich miejsce ściągnięto z GKS-u Katowice pomocnika – Kamila Witkowskiego, który był w szerokiej kadrze „Gieksy” ale nie zagrał żadnego meczu w I lidze. Z Górnika Łęczna (rundę wiosenną spędził w trzecioligowej Jarocie Jarocin, 1092 minuty, 3 gole), pomocnika Sebastiana Kopcia. Kolejny pomocnik Hubert Tylec, do Skry trafił z Zagłębia Sosnowiec (rundę wiosenną spędził w Legionowi Legionowo, 525 minut, 1 gol) a z Odry Opole Bartosz Włodarczyk (424 minuty, 0 goli). Obronę wzmocnił Mariusz Holik, który trafił do Skry (via Polonia Bytom, Nadwiślan Góra, Błękitni Raciąż) z Rakowa Częstochowa. Z drużyny juniorów przesunięci zostali: Sebastian Rogala oraz Mateusz Piatkowski. Ponadto Skra wypożyczyła z SMS Łódź Oktawiana Obuchowskiego oraz z Warty Mstów, Michała Kowalczyka.

Obecny sezon

W pierwszej kolejce Skra pewnie pokonała we Wrocławiu Śląsk II. W drugiej serii gry, skromnie (1:0) pokonała Ruch Zdzieszowice. Gol dla naszych sobotnich rywali padł w 23 minucie a potem Skra się cofnęła i mądrze broniła co rusz kontratakując. Pierwsze punkty Skra straciła w 3 kolejce, kiedy to dość nieoczekiwanie tylko zremisowała z Falubazem. Do 82 minuty częstochowianie prowadzili 2:0 ale w przeciągu dwóch kolejnych minut stracili dwa gole i tym samym dwa punkty. W 4 kolejce Skra miała grać z Górnikiem Wałbrzych ale mecz ten został przeniesiony na 23.09. Kolejka 5 i 6 to starcia z drużynami z Bielska-Białej, zakończone remisami: z Rekordem 1:1 oraz ze Stalą 2:2. W tym drugim meczu Skra znowu straciła gola w końcówce meczu. Trzeci kolejny remis częstochowianie zanotowali w serii 7, remisując u siebie z Pniówkiem Pawłowice Śląskie (0:0) i jak relacjonuje ten mecz strona naszych rywali „fajerwerków nie było”. Tydzień temu, Skra po bardzo emocjonującym meczu pokonała rezerwy Górnika Zabrze, zdobywając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry.

Gole.

Po 7 meczach Skra ma na koncie 11 zdobytych goli, co jest 9 wynikiem w lidze. Najlepszym strzelcem drużyny jest Damian Nowak, który zdobył 4 gole. Łącznie dla Skry w obecnych rozgrywkach gole zdobyło siedmiu zawodników.

Damian Nowak, najlepszy strzelec drużyny Skry Częstochowa w obecnych rozgrywkach (www.ks-skra.pl)

Lepiej zawodnicy z Częstochowy spisują się w defensywie a 7 straconych goli daje im w tej klasyfikacji drugą lokatę.

Po 7 meczach, Skra ma na koncie 13 punktów, na które składają się 3 wygrane i 4 remisy i jeden mecz zaległy.

W sobotę na naszych piłkarzy czeka kolejny trudny mecz. Nie dość że z solidną jedenastką Skry to jeszcze na sztucznej murawie. Na pierwszy z czynników wpływu nie mamy ale na drugi jak najbardziej, dlatego też cały tydzień "chłopaki" trenują na „sztucznym” aby lepiej przygotować się do tego pojedynku. Jak będzie? Zobaczymy już w sobotę o 19:30.

9 kolejka III ligi gr. 3

Skra Częstochowa – Stal