Podsumowanie III kolejki.

III kolejka za nami, więc czas na podsumowanie.

Po III kolejce została jeszcze tylko jedna drużyna, z kompletem punktów. Mamy nadzieję że w sobotę nie będzie już żadnej, bowiem Stal wybiera się do Dobrzenia Wielkiego na mecz z TOR-em.

A co działo się w III kolejce:

Stal po horrorze pokonała MKS Gogolin, strzelając gola w 92 minucie z rzutu karnego. W tym meczu mieliśmy jeszcze kilka 100 % sytuacji ale ich nie wykorzystaliśmy. Rzut karny podyktowany został ze zagranie ręką obrońcy gości w polu karnym.

Stal Brzeg – MKS Gogolin 1:0 (Sikorski)

Jedną z większych niespodzianek była przegrana Chemika na boisku w Grodkowie, gdzie LZS Starowice zaaplikował gościom aż 4 bramki. Chemik nie odpowiedział żadnym i niespodzianka stała się faktem. Wydaje się że nie była to ostatnia niespodzianka, którą sprawi LZS Starowice w tym sezonie.

LZS Starowice – Chemik Kędzierzyn-Koźle 4:0 (Kuźniecow, Stencel, Bajor, Mokrzycki)

Prawdziwą kanonadę urządzili sobie w Krasiejowie, gdzie miejscowi wygrali ze Śląskiem Łubniany 5:2. Cztery bramki w tym meczu zdobył napastnik gospodarzy Oblicki. KS Krasiejów po remisie i porażce doczekał się także pierwszego zwycięstwa i pierwszego kompletu punktów. Śląsk natomiast, jedno zwycięstwo i dwie porażki, słaby początek.

KS Krasiejów – Śląsk Łubniany 5:2 (1:0 Oblicki, 2:0 Oblicki, 2:1 Wiśniewski, 2:2 Gnoiński, 3:2 Gawin, 4:2 Oblicki, 5:2 Oblicki)

Przełamali się zawodnicy Po-Ra-Wia Większyce, którzy pewnie pokonali Olimpię Lewin Brzeski 3:1. Tym samym po dwóch porażkach, zdobywają pierwsze punkty i odbijają się od dna tabeli. Zaczęło się niepomyślnie od 0:1, ale potem gospodarze wzięli się do roboty i 3 punkty zostają w Większycach.

Po-Ra-Wie Większyce – Olimpia Lewin Brzeski – 3:1 (0:1 Dulski, 1:1 Kierdal, 2:1 Makowski, 3:1 Jędrzejczyk)

Czarni zaliczają 2 przegraną na własnym boisku. W 90 minucie, goście z Dobrzenia Wielkiego, zapewnili sobie zwycięstwo i miano jedynej drużyny, która nie straciła jeszcze punktów. A Czarni, znowu pechowo tracą punkty.

Czarni Otmuchów – TOR Dobrzeń Wielki 1:2 (1:0 Rychlik, 1:1 Wolniarczyk, 1:2 W. Morka)

W Graczach hit! Miejscowi podejmowali Polonię Głubczyce i w tym meczu padł remis 2:2. Podział punktów w meczu dwóch czołowych drużyn, raczej cieszy gości, którzy wyrównali w 90 minucie. Polonią wstrząsnęły 3 minuty między 65-68 minutą w których gospodarzy od stanu 0:1 wyszli na 2:1.

Skalnik Gracze – Polonia Głubczyce 2:2 (0:1 Bawoł, 1:1 Zajączkowski, 1:2 Ficoń, 2:2 Lenartowicz).

Rozkręca się także beniaminek z Kup, który zalicza drugie zwycięstwo z rzędu. Sparta natomiast notuje 3 porażkę. Zawirowania kadrowe spowodowane kartkami u gości, sprawiają  że słabo rozpoczynają ligę w Paczkowie.

LZS Kup – Sparta Paczków 2:1 (1:0 Bojar, 2:0 Warzyc, 2:1 M. Olszewski)

W Namysłowie spotkały się dwie drużyny bez punktu w obecnych rozgrywkach. Zarówno gospodarze jak i goście nie dopuszczali przegranej w tym meczu. Stało się to co w poprzednich grach Startu, mimo lepszej gry, punkty wywożą rywale. Ozdobą meczu piękne uderzenie P. Pabiniaka na 1:0

Start Namysłów- OKS Olesno 1:2 (1:0 P. Pabiniak, 1:1 Hober, 1:2 Bienias)

Mecz rewelacyjnej Pogoni Prudnik z Małąpanwią Ozimek zakończył się bezbramkowym remisem. Cieszy frekwencja na tym spotkaniu- 350 osób. Tak trzymać!

Pogoń Prudnik – Małapanew Ozimek 0:0

Widownia.

Jako że ani NTO ani 90.minut.pl nie podały danych o frekwencji, pomijamy w zestawieniach 3 kolejkę.

Dane cząstkowe: Namysłów 120 osób, Prudnik 350 osób i Brzeg 310 osób.

Strzelcy.

W 33 kolejce padło 29 goli co daje średnią 3,2 gola na mecz. Najwięcej padło w Kup 7, aż 4 z nich strzelił napastnik gospodarzy Oblicki, wskakując tym samym na 1 miejsce klasyfikacji.