Zapowiedź: TOR Dobrzeń Wielki - Stal Brzeg

W IV kolejce Stal wybiera się na boisko lidera, TOR-u Dobrzeń Wielki, gdzie w sobotę 22.08.2015, o godz. 17:00 powalczy o trzecie z rzędu zwycięstwo. Gospodarze, jako jedyny zespół, nie stracili jeszcze punktu w bieżących rozgrywkach i z 9 „oczkami” przewodzą tabeli. Stal, tracąc dwa punkty do TOR-u, ma szansę po sobotnim pojedynku przeskoczyć ich w tabeli.

TOR Dobrzeń Wielki, należy do grona solidnych czwartoligowców z epizodami w III lidze. Zeszły sezon z dorobkiem 46 punktów, zakończyli oni na 11 miejscu.

Kadra TOR-u w obecnych rozgrywkach uległa niewielkim zmianom, można powiedzieć że tylko kosmetyce. Z drużyny ubyli zawodnicy, którzy nie grali za wiele: Kamil Kozłowski (Orzeł Ząbkowice), Łukasz Grzesik (Swornica Czarnowąsy), Aleksander Mielnik (Odra Kąty Opolskie). Do drużyny dołączyli obrońca Rafał Patras (Silesius Kotórz Mały) oraz pomocnik Arkadiusz Fluder (Sparta Paczków). Dorosłą kadrę zasili także juniorzy: Patryk Pacześ, Krzysztof Wer oraz Dawid Nanko.

W obecnych rozgrywkach TOR radzi sobie bardzo dobrze. Wygrywając trzy mecze, liderują tabeli Saltex IV ligi. W pokonanym polu zostawili Olimpię Lewin Brzeski (2:0, 2 x Sieńczewski), następnie rozgromili Po-Ra-Wie Większyce 4:0 (Wolniaczyk, Komor, Luptak, Sieńczewski). W ostatniej kolejce po golu w 90 minucie pokonali w Otmuchowie Czarnych 2:1 (Wolniaczyk, Morka).

Stal po trzech kolejkach z dorobkiem 7 punktów zajmuje 4 miejsce. Komplety punktów zaliczyliśmy ze Śląskiem Łubniany (w, 0:1 Lipiński) oraz z MKS-em Gogolin (d, 1:0 Sikorski). Mecz I kolejki z Polonią Głubczyce zakończył się remisem 1:1 (d, Lipiński).

Porównując zdobycz bramkową nie wypadamy na tle TOR-u dobrze. Zaledwie 3 strzelone bramki przy 8 golach rywali wygląda raczej blado. Na pocieszenie pozostaje nam wspominanie niewykorzystanych szans, których "żółto-niebiescy" zmarnowali kilkanaście. Ponadto potencjał rywali, z którymi przyszło nam grać w pierwszych kolejkach, jest raczej wyższy niż rywali TOR-u.

Historia spotkań.

W XXI wieku, mierzyliśmy się z TOR-em sześciokrotnie. Wszystkie mecze odbyły się na poziomie IV ligi.

Bilans tych meczów jest remisowy, po dwie wygrane, dwa remisy i dwie przegrane. Remisowy jest także bilans meczów domowych i wyjazdowych. Każda z drużyn wygrała, zremisowała i przegrała po jednym meczu w spotkaniach wyjazdowych oraz domowych. Bilans bramek  12:12!

Ostatni mecz w Dobrzeniu Wielkim zakończył się remisem 2:2, mimo że nasza drużyna prowadziła 2:0 nie udało jej się zdobyć 3 punktów. Bramki w tamtym spotkaniu zdobyli Dawid Domański oraz Łukasz Szpak.

W sobotę czeka mas kolejny mecz, w którym nasi zawodnicy muszą wznieść się na wyżyny swoich umiejętności. Na pewno trzeba także poprawić skuteczność, która trochę szwankowała w poprzednich meczach. Jeśli do tego dodamy walkę i doświadczenie, to 3 punkty są jak najbardziej możliwe do zdobycia.

Relację z tego meczu będzie można śledzić na naszym profilu na portalu Facebook  oraz Twitter.

IV kolejka Saltex IV ligi

TOR Dobrzeń Wielki – Stal Brzeg

22.08.2015, godz. 17:00

Dobrzeń Wielki ul. Sportowa 1.