Podsumowanie IV kolejki.

Po IV kolejce już tylko dwie drużyny „dzierżą” miano niepokonanych. Stal i Polonia Głubczyce tak jak w zeszłym sezonie, wracają na szczyt tabeli.

Stal po dobrym meczu „zluzowała” TOR na fotelu lidera. Wygraliśmy ciężki mecz w Dobrzeniu Wielkim, po dobrej i mądrej grze. Rozkręcają się nasi zawodnicy a co ważne przełamał się także Tomasz Jaworski, strzelając bramkę niczym w PlayStation. Tak trzymać!

TOR Dobrzeń Wielki – Stal Brzeg 0:1 (Jaworski)

Widzów: 180

W „małych” derbach Polonia Głubczyce pewnie pokonała Pogoń Prudnik. Polonia tym samym pnie się w górę tabeli, natomiast Pogoń po fenomenalnym początku sezonu, dostała lekkiej zadyszki. Trzy gole Polonii i trzy asysty Bawoła. Szybko zapomną kibice z Głubczyc o Wanacie i Greku!

Polonia Głubczyce – Pogoń Prudnik 3:0 (1:0 Złoczowski,2:0 Milewski, 3:0 Achtelik)

Widzów: 300

W Większycach po słabym początku rozkręcili się na dobre, w dwóch ostatnich meczach 2 zwycięstwa. A Czarni, no cóż dobrze zaczęli ale po błędach obrońców, znowu kończą bez punktów.

Po-Ra-Wie Większyce – Czarni Otmuchów 3:2 (0:1 Tomoń, 1:1 Kierdal, 2:1 Tracz, 3:1 Ochwat, 3:2 Marzec)

Widzów: brak danych

W Łubnianach zawitał spadkowicz z III ligi, niepokonany Skalnik Gracze. Goście przyjechali z 9 „oczkami” na koncie i z takim samym dorobkiem wrócili do domu. Gra wyrównana ale to zawodnicy z Łubnian, w 89 minucie strzelili gola i wygrali. Tym samym zmazali plamę z Kup, gdzie przegrali 5:2.

Śląsk Łubniany – Skalnik Gracze 1:0 (Wiśniewski)

Widzów: 100

W Ozimku zaczęli najwcześniej bo o 13:00. Miejscowi po słabym starcie rozgrywek, bardzo chcieli zdobyć pierwsze 3 punkty. Mecz bardzo wyrównany z okazjami z obu stron, jednak ostatnie minuty należały do gospodarzy i to oni wznieśli ręce w geście triumfu.

Małapanew Ozimek – LZS Kup 2:0 (1:0 Franek, 2:0 Pawlus)

Widzów: 150

W Oleśnie nastroje nieciekawe. Z 12 możliwych punktów OKS zdobył jedynie 4, co jednemu z pretendentów do awansu nie przystoi. Bardzo zmobilizowani gospodarze, wygrywali ale w 93 minucie kontra Starowic i gol. Może "namieszać" LZS w tym sezonie!

OKS Olesno – LZS Starowice 1:1 (1:0 Hober, 1:1 Sacha)

Widzów: 300

W Paczkowie mobilizacja, grały dwie drużyny, które nie zdobyły jeszcze punktu w obecnych rozgrywkach. Goście z Namysłowa także gotowi na „wojnę”. W 90 minucie z 3 punktów cieszą się gospodarze, odnosząc pierwsze zwycięstwo w lidze. Start, no cóż musi się wziąć w garść i grać dalej, kadrowo (i kibicowsko) nie zasługuje ta drużyna na ostatnie miejsce.

Sparta Paczków – Start Namysłów 1:0 (Bobiński)

Widzów: 110

Do Lewina Brzeskiego, bez kilku czołowych piłkarzy, zawitał Chemik Kędzierzy-Koźle. Gra była bardzo wyrównana i w ocenie obu trenerów wynik remisowy nie krzywdzi żadnej z drużyn.

Olimpia Lewin Brzeski – Chemik Kędzierzyn-Koźle 0:0

Widzów: 200

W spotkaniu dwóch beniaminków MKS Gogolin pewnie pokonał KS Krasiejów 3:1.

MKS Gogolin – KS Krasiejów 3:1 (0:1 Bonk, 1:1 P. Nikołajczyk, 2:1 Szampera, 3:1 P. Nikołajczyk)

Widzów:200

Strzelcy.

W IV kolejce padło 19 goli, co daje średnią 2,1 gola na mecz. W tej kolejce na listę strzelców wpisało się 18 zawodników, a więcej niż jednego gola zdobył Patryk Nikołajczyk z MKS-u Gogolin.

Od dzisiaj prezentujemy klasyfikację strzelców z co najmniej 2 golami (z wyjątkiem Stali).

Widzowie.

Mecze IV kolejki na żywo obejrzało 1540 widzów, (brak danych z Większyc) co daje średnią 193 widzów na mecz . Najwięcej kibiców zawitało na mecze w Oleśnie i Głubczycach po 300 osób. Najmniejszą widownię zgromadziło widowisko w Łubnianach 100 osób oraz Paczkowie 120.

Zestawienie nie obejmuje 3 (środowej) kolejki, ze względu na brak danych.