"Pokazaliśmy charakter". Komentarze po zwycięstwie z Polonią Bytom

Trener Arkadiusz Bator: "Pierwsza połowa była słabsza w naszym wykonaniu. Pozwoliliśmy Polonii na zbyt dużo, na zbyt swobodne rozgrywanie piłki od tyłu, przez co goście zdominowali nas i zdobyli dwie bramki. W przerwie powiedzieliśmy sobie, że zostało nam ostatnie 45 minut tego sezonu i chcemy podejść odważniej, zagrać zdecydowanie i przede wszystkim bez strachu. To przyniosło efekt, bo w drugiej połowie przeważaliśmy zdecydowanie, czego efektem były sytuacje, niewykorzystany rzut karny i przede wszystkim trzy bramki. Uważam, że z perspektywy drugiej połowy było to zasłużone zwycięstwo. Trzeba wspomnieć o charakterze drużyny, gdyż aby wyciągnąć z 0:2 na 3:2, trzeba ten charakter pokazać. Przygotowanie fizyczne również odegrało w tym spotkaniu ogromną rolę, było to widać zwłaszcza po przerwie. Nie zapominajmy też, że kończyliśmy mecz z 9 młodzieżowcami w składzie, wychowankami naszej Akademii. Bardzo mnie cieszy, że wchodzą kolejni debiutanci i nie zaniżają poziomu zespołu, a wręcz przeciwnie. Cieszymy się ze zwycięstwa i niech to będzie dobry omen na przyszły sezon, bo zawodnicy pokazali, że mają ogromy potencjał i jest na czym budować."

Dominik Bronisławski (wypowiedź dla glospowiatu24.pl): "Myślę, że druga runda była dla nas bardzo dobra, pomimo złego początku sezonu. Cieszymy się z trzech punktów u siebie na koniec, to daje nam motywację na przyszły sezon. Wiemy, na co nas stać, wygraliśmy z Polonią Bytom. Dzisiaj, po słabej pierwszej połowie, w drugiej pokazaliśmy, że potrafimy grać jak równy z równym z najlepszymi i cieszymy się z tego ósmego miejsca na koniec sezonu".