"Poznajmy się" - Bartosz Kowalski.

Bartosz Kowalski – trener Juniorów Starszych, posiada uprawnienia PZPN A. Z naszym klubem związany jest od 17 lat, w którym to czasie święcił wiele sukcesów.

Co jest najważniejsze w pracy trenera grup dziecięcych?

B.K. – Według mnie najważniejsze są: odpowiednie podejście, pasja i cierpliwość.

Czy możesz liczyć na pomoc rodziców?

B.K. – Na pewno w młodszych grupach, można liczyć na pomoc rodziców. Im zawodnik starszy tym zaangażowanie, sporej części rodziców jest mniejsze, co związane jest oczywiście z samodzielnością chłopaków.

Jakie jest twoje motto trenerskie?

B.K. – Najważniejsza jest praca, praca i jeszcze raz praca.

Jak oceniasz bazę sportową klubu BTP Stal Brzeg?

B.K. – Jest ona bardzo dobra, ale przydałoby się jeszcze jedno boisko. Ze względu na to, iż na Stadionie Miejskim trenują także inne drużyny, czasami robi się ciasno.

Jaki jest Twój największy sukces w pracy trenerskiej?

B.K. – Moim największym sukcesem jest mistrzostwo Opolszczyzny Juniorów Starszych i dzięki temu występy w lidze centralnej.

Co musi zrobić młody zawodnik aby zagrać w kadrze polski?

B.K. – Aby wspiąć się na piłkarskie szczyty, oprócz umiejętności zawodnik musi mieć jeszcze dużo szczęścia.

Jakie cechy ceni Pan u zawodników?

B.K. – Jak już wspomniałem cenię sobie pracowitość. Ważne są także systematyczność i chęć podnoszenia swoich umiejętności.

Dziękuję za rozmowę.