Próba generalna przed walką o finał

Kolejny mecz sparingowy przed piłkarzami Stali. W środę o godzinie 18:30 na bocznym boisku treningowym (tzw. "gazownia") nasi zawodnicy zmierzą się z V-ligowym GKS Rychtal. Będzie to próba generalna przed sobotnią walką o awans do finału Pucharu Polski, więc liczymy na dobry występ żółto-niebieskich.

Nasz sparingowy przeciwnik, czyli GKS Rychtal w ubiegłym sezonie występował w wielkopolskiej "okręgówce". Rundę jesienną zakończył na 2. miejscu w tabeli, ze stratą aż 10 punktów do liderującej Victorii Skaryszew. Zimą zespół GKS-u sprowadził posiłki, dzięki którym miał spokojnie wywalczyć awans o ligę wyżej. W tym celu jako trenera zatrudniono doskonale nam znanego Marcina Nowackiego, a piłkarzami tej drużyny został m.in. Piotr Józefkiewicz. Z wiadomych przyczyn rundy wiosennej nie udało się jednak rozegrać, więc w Rychtalu mogli świętować awans do... V ligi. Tak, to nie pomyłka - w województwie wielkopolskim istnieje jeszcze jedna klasa rozgrywkowa pomiędzy IV ligą a klasą okręgową.

O przygotowaniach do nowego sezonu w GKS-ie zbyt wiele nie wiemy. Na pewno należy odnotować, że do Rychtala na zasadzie wypożyczenia trafił Bartłomiej Kulczycki. Jeśli chodzi zaś o gry kontrolne, znaleźliśmy jedynie dwa wyniki takich meczów. Jeszcze w czerwcu GKS zremisował z Olimpią Lewin Brzeski 3:3, natomiast przed kilkoma dniami dotkliwie przegrał z Pogonią Oleśnica 0:5.

Sparing nr 7

Stal - GKS Rychtal

15.07.2020 (środa), godz. 18:30

Stadion Miejski w Brzegu (boczne boisko)