Sparing: Stal - GKS Rychtal 3:3

Remisem 3:3 zakończył się mecz kontrolny pomiędzy Stalą a GKS-em Rychtal. Do przerwy goście niespodziewanie prowadzili, mimo iż Stalowcy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej gościli pod polem karnym rywali. W drugiej części gry za sprawą dwóch trafień zawodnika testowanego wyszliśmy na prowadzenie, które jednak w zbyt łatwy sposób wypuściliśmy w 87. minucie.

W pierwszych minutach Stalowcy operowali futbolówką zbyt wolno, aby stworzyć poważniejsze zagrożenie. Kilka prób zza pola karnego w wykonaniu Maja czy Kamińskiego było nieudanych. W 22' wyszliśmy na prowadzenie po dośrodkowaniu Danielika ze stałego fragmentu gry i celnej główce Maja. W kolejnych minutach mogliśmy podwyższyć wynik, lecz najpierw przy strzale Szymczyka dobrze bronił golkiper gości, a chwilę później po kolejnej główce Maja futbolówka trafiła w słupek. W 30. minucie GKS po szybkiej akcji zdołał wyrównać, a w 38. minucie za sprawą główki Józefkiewicza wyszedł na prowadzenie. Dwa niespodziewane gongi obudziły nasz zespół, a jeszcze przed przerwą bliski bramki z rzutu wolnego był Maj.

Po zmianie stron nasza gra wyglądała już dużo lepiej, co przełożyło się na trafienia. W 54. i 58. minucie ten sam zawodnik testowany w niemal identyczny sposób pokonał główką bramkarza rywali, dając żółto-niebieskim prowadzenie 3:2. Nasi zawodnicy atakowali dalej. Blisko celu był strzał z rzutu wolnego, swoje okazje mieli także Celuch i dwukrotnie Sypek, niezłą szansę stworzył też Podgórski po rajdzie lewym skrzydłem. Zamiast kolejnych goli dla Stali, w 87. minucie to Rychtal wyrównał. Błąd w tej sytuacji popełnił sędzia, nie wiedzieć czemu przyznając gościom wrzut z autu. Szybki wyrzut z autu zaskoczył naszą defensywę, a zawodnik GKS-u pokonał Szadego. W 90. minucie powinniśmy jednak zdobyć zwycięską bramkę. Znakomite podanie otrzymał Borycka, ale jego strzał z kilku metrów obronił golkiper gości.

Na pewno nie był to udany występ naszego zespołu, a zastrzeżenia można mieć zarówno do skuteczności w ofensywie, jak i gry w obronie. Liczymy, że piłkarze wyciągną wnioski i w sobotę, w meczu w Źlinicach pokażą swoje najwyższe umiejętności. Cieszyć mogą bramki i dobre występy naszych nowych piłkarzy, których nazwiska przedstawimy już niebawem.

Sparing nr 7

Stal Brzeg - GKS Rychtal 3:3 (bramki dla Stali: Maj 22', zawodnik testowany 54', 58')

Stal - I połowa: Stitou - Maj, zawodnik testowany (34' Kuriata), Niewieściuk, Łukawiecki, Danielik, Sypek, Szymczyk, Kamiński, Celuch, Dychus. II połowa: Szady - Maj, Niewieściuk, Danielik, Kowalski, Sypek, Kamiński, Kuriata, Celuch i dwóch zawodników testowanych. Ponadto od 60' grał Borycka, od 69' Podgórski i Budnik, a od 76' Kaczmar i Kudra. Trener Marcin Domagała.