Próba generalna ze Skalnikiem Gracze

W środę ostatni sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej rozegrają piłkarze Stali. Nasi zawodnicy na własnym obiekcie podejmą IV-ligowy Skalnik Gracze. Będzie to ostatni sprawdzian na trzy dni przed pucharowym meczem w Kędzierzynie-Koźlu i liczymy na to, że wypadnie on pozytywnie.

Skalnik po rundzie jesiennej zajmuje 9. miejsce w tabeli IV ligi opolskiej, które zawdzięcza 22 zdobytym punktom. Dla działaczy z Graczy to zapewne nieco rozczarowujący wynik, dlatego zimą w kadrze naszych przeciwników doszło do pewnych zmian. Największą jest zatrudnienie Tomasza Raka na stanowisku trenera, pod wodzą którego drużyna pracuje od początku stycznia. Dotychczasowe wyniki sparingów w wykonaniu Skalnika mogą nastrajać optymistycznie. Nasi środowi przeciwnicy wygrali cztery starcia (2:0 z Nysą Kłodzko, 5:2 z Polonią Bystrzyca Kłodzka, 3:0 z LZS Starowice i 2:1 z LZS Ligota Turawska) oraz dwukrotnie remisowali (0:0 z Unią Bardo i 1:1 z LZS Starowice).

Jak na razie nie poznaliśmy żadnych oficjalnych informacji dotyczących zmian w kadrze zespołu z Graczy. Wiadomo jednak, że do Skalnika wypożyczeni na rundę wiosenną zostaną nasi młodzieżowcy - Hubert Bentkowski, Jakub Smok i Dominik Kuboń.

Sparing nr 9

Stal - Skalnik Gracze

26.02.2020 (środa), godz. 18:00

Stadion Miejski w Brzegu.

Zdjęcie tytułowe: www.opowiecie.info