Remis w Rybniku

W kolejnym zimowym sparingu nasza drużyna zremisowała z ROW 1964 Rybnik 1:1. „Żółto-niebiescy” przeważali w pierwszej połowie i prowadzili 1:0. W drugiej części gry trener Pikaus dokonał kilku roszad w składzie i inicjatywę przejęli gospodarze, którzy doprowadzili do wyrównania. Gola dla Stali pięknym uderzeniem z 16 metrów zdobył Zaremba.

I połowa:

Stal: Stitou – Jurek, Maj, Sikorski, Żmuda, Zalewski, Nowacki, Bronisławski, Gajda, Zaremba, Lipiński.

Mecz lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w 2' mogli wyjść na prowadzenie, jednak świetnie w bramce spisał się Stitou, który odbił strzał na poprzeczkę. W 4' po kontrataku Stali niecelnie uderzał Bronisławski. W 13. minucie nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Z prawego skrzydła dośrodkował Gajda, odbita piłka trafiła do Zaremby, który pięknym strzałem pokonał bramkarza ROW-u. W 15' piłkę w polu karnym przyjął Bronisławski, lecz jego strzał został zablokowany, podobnie jak strzał Lipińskiego w 30. minucie. W 34' z rzutu wolnego, próbował Żmuda ale bramkarz gospodarzy bez problemów poradził sobie z tym strzałem. W 40. minucie niecelnie sprzed pola karnego strzelał Gajda. Zawodnicy z Rybnika nie potrafili znaleźć recepty nad dobrze dysponowaną obroną naszej drużyny i do przerwy wygrywaliśmy 1:0.

II połowa:

Stal: Stitou – Jurek, Kochański, Sikorski, Żmuda, Zalewski, Nowacki, zawodnik testowany, Zaremba, Gajda, Lipiński. Grali ponadto: Kulczycki, Szermach, Kolanko, Szymkowiak.

W drugiej połowie II-ligowiec z Rybnika przeważał, ale to Stal mogła na początku podwyższyć prowadzenie. W 50' po kontrze, na prawym skrzydle z piłką znalazł się Gajda po czym zagrał wzdłuż linii bramkowej, ale żaden z naszych zawodników nie trafił w piłkę. W 63' akcję lewą stroną przeprowadził zawodnik ROW Rybnik, dośrodkował w pole karne, gdzie Sebastian Musiolik strzałem od słupka wyrównał stan meczu. W późniejszych minutach, gospodarze zmarnowali jeszcze dwie dobre sytuacje, a po stronie Stali nieskutecznie atakował Kulczycki.

Po bardzo dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej mecz zakończył się zasłużonym remisem 1:1. Tym spotkaniem zakończyliśmy również serię gier z drugoligowcami na tle których Stal wypadła bardzo dobrze. W żadnym z meczów nie ustępowaliśmy rywalom „pola” długimi fragmentami przeważaliśmy i prezentowaliśmy się bardzo dobrze.

Sparing nr 5

ROW 1964 Rybnik – Stal Brzeg 1:1

(Musiolik 63' – Zaremba 13')