Remisujemy z Foto-Higieną Gać

W XXIX kolejce nasza drużyna zremisowała na Stadionie Miejskim w Brzegu z Foto-Higieną Gać 1:1 i utrzymała jedenaste miejsce w tabeli. Dzisiejszy mecz był tym z gatunku, kiedy to możmy mówić że straciliśmy dwa punkty (po pierwszej połowie) ale uratowaliśmy jeden (po drugiej).

W pierwszej połowie niepodzielnie na boisku rządziła Stal, natomiast goście ograniczyli się do obrony stawiając przysłowiowy autobus w polu karnym. Nasi zawodniy ładnie konstruowali akcje, operowali piłką i nie popełniali strat. Już w 4.minucie, minimalnie obok słupka, głową uderzał Danielik. W 19.minucuie bramkarz rywali sporo musiał się natrudzić – broniąc strzał Chodygi z okolic pola karnego. W 25.minucie słupek uratował gości przed stratą gola. Następinie mieliśmy cztrery rzuty rożne ale żadnen z nich nie zakończył się celnmym strzałem. W 31.minucie ponownie niewiele zabrakło Danielikowi, którego strzał minął słupek bramki Foto-Higieny. W końcu w 40.minucie, na rajd w polu karnym zdecydował się Krupnik, po czym został nieprzepisowo zatrzymany i sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Cieślik i pewnym strzałem dał nam prowadzenie. Goście w tej części mieli jedną groźną okazję, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego ale na szczęście jednen z nich przestrzelił.

Po świetnej pierwszej połowie druga wyglądał już znacznie gorzej. Stroną dominującą byli goście i co prawda nie mieli zbyt wielu okazji do zdobycia gola to jednak grali agresywniej długo utrzymując się przy piłce. Nasi zawodnicy nie potrafili wymienić kilku podań, notowali także dużo niewymuszonych strat co w końcu musiało się skończyć się golem. Goście zremisowali po strzale z rzutu wolnego w 66.minucie, kiedy to w okolicach naszego pola karnego faulował Horański. Do piłki podszedł Wejerowski i płaskim strzałem doprowadził do remisu. Po golu gra się wyrównała ale żadna z drużyn nie stworzyła już sobie klarownych sytuacji i mecz zakończył się podziałem punktów.

III liga gr. 3, XXIX kolejka

Stal – Foto-Higiena Gać 1:1 (Cieślik – Wejerowski)

Sędzia: Marcin Celejewski (Lubuski ZPN)

Stal: Stitou – Szubertowski, Pożarycki, Przystalski, Krupnik (65’ Maj) – Gajda, Kuriata (46’ Horański), Chodyga, Danielik, Cieślik (78’ Dychus) – Celuch (72’ Żegleń). Trener: Piotr Jacek.

Widzów: 400