Rezerwy: LZS Łukowice Brzeskie - Stal II Brzeg 0:7

Druga drużyna Stali Brzeg odniosła 21 ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem brzeżanie nie pozostawili złudzeń ekipie z Łukowic Brzeskich, wygrywając z nią 7:0.

Mecz miał jednostronny przebieg. Wystarczy powiedzieć, że gospodarze przez 90 minut ani razu nie zdołali poważniej zagrozić naszej bramce. Stalowcy atakowali, lecz przed przerwą trafili do siatki tylko dwukrotnie. W 14. minucie wynik otworzył Mateusz Lubczyk, a w 35' na 2:0 podwyższył Dawid Mozoła. Sytuacji na kolejne trafienia było znacznie więcej, ale żółto-niebieskim brakowało precyzji, albo dobrze interweniował bramkarz miejscowych.

Po zmianie stron worek z bramkami otworzył się na dobre, choć gdyby skuteczność naszego zespołu była lepsza, to wynik z pewnością byłby dwucyfrowy. Ostatecznie kolejne bramki dla Stali II Brzeg zdobywali Kutyła (dwie), Mozoła, Ferkaluk i Sambórski, który pewnie wykorzystał rzut karny.

- Bardzo się cieszę, że zagraliśmy na zero z tyłu, a praktycznie każdą akcję kończyliśmy strzałem do bramki. Złapaliśmy odpowiedni rytm w grze i chcemy cieszyć się grą, utrzymując nasz styl do końca sezonu - skomentował mecz trener Damian Dziura.

Za tydzień (w niedzielę o godzinie 17:00) żółto-niebiescy, którzy mają już zapewniony awans do A-klasy, na Stadionie Miejskim w Brzegu podejmą Błękitnych Przecza.

25. kolejka klasy B (grupa 4)

LZS Łukowice Brzeskie - Stal II Brzeg 0:7 (bramki: Lubczyk 14', Mozoła 35', 71', Kutyła 55', 80' Ferkaluk 78', Sambórski 83' k)

Stal: Gromnicki (46' Nowosielski) - D. Bielecki (64' Sambórski) Janczak, Nędzyński, B. Bielecki, Dobrowolski (55' Kamiński), Ferkaluk, Kusicielek, Mozoła, Kutyła, Lubczyk (55' Micuła). Trener Damian Dziura.