Rezerwy: przegrana w meczu na szczycie

Pierwszą wpadkę w tym sezonie zanotowały nasze rezerwy. Żółto-niebiescy w meczu na szczycie dość niefortunnie przegrali z Orłem Olszanka 1:2, który dzięki zwycięstwu zachował miano lidera.

Spotkanie zapowiadało się na bardzo ciężkie i takie właśnie było. Miejscowi oczywiście górowali nad naszymi juniorami pod względem warunków fizycznych, mieli też trochę szczęścia. Już w 23. minucie z powodu kontuzji murawę musiał opuścić Jakub Jarosz, najlepszy strzelec Stali II Brzeg w tym sezonie. Chwilę później dobrą okazję zmarnowali miejscowi, a na odpowiedź żółto-niebieskich również nie trzeba było długo czekać. Świetne prostopadłe podanie otrzymał Bielecki i ze spokojem pokonał bramkarza rywali, otwierając wynik spotkania. Już w 36. minucie Orzeł wyrównał. Rzut wolny płaskim i bardzo mocnym strzałem wykorzystał Bartosz Sierakowski, a futbolówka zatrzepotała w siatce.

Kolejne problemy nadeszły tuż po zmianie stron. W 48. minucie na połowie przeciwnika niepotrzebnie faulował Konrad Naspiński, a że miał już na koncie jedno napomnienie, to niestety wskutek drugiej żółtej kartki musiał on opuścić boisko. W dalszych fragmentach meczu przeważali żółto-niebiescy, ale nie dochodzili do wielu okazji, a strzałów na bramkę rywali było jak na lekarstwo. Wydawało się, że to bicie głową w mur niczego już nie przyniesie i mecz zakończy się podziałem punktów. Wówczas nadeszła jednak 81. minuta. Na uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się jeden z zawodników Orła, nasz golkiper odbił piłkę do boku, do której dopadł Paweł Dąbrowski i z bliska umieścił ją w siatce. Mimo kilku prób naszych juniorów końcowy wynik nie uległ już zmianie. Żółto-niebiescy musieli się pogodzić z pierwszym, i mamy nadzieję że ostatnim zimnym prysznicem w tych rozgrywkach.

Za tydzień nasza drużyna na własnym terenie zmierzy się ze Zrywem Szydłowice. To spotkanie odbędzie się w niedzielę o godzinie 13:00.

5. kolejka B-klasy (grupa 4)

Orzeł Olszanka - Stal II Brzeg 2:1 (bramki: Sierakowski 36', Dąbrowski 81' - Bielecki 25')

Stal: Gromnicki (46' Krzyściak) - Dobrowolski, Naspiński, Urysz, Janczak, Kusicielek, Bielecki, Jarosz (23' Markowski), Kamiński, Skrzyniarz, Podgórski. Trener Piotr Józefkiewicz.