Rezerwy: Stal II Brzeg - LZS Golczowice 9:2

Żadnych złudzeń przeciwnikom nie pozostawiła nasza druga drużyna, która rozbiła trzecią ekipę w tabeli - LZS Golczowice aż 9:2. Młodzi Stalowcy szybko ustawili sobie mecz, dzięki czemu później kontrolowali przebieg spotkania i zdobywali kolejne bramki. Trzy punkty pozwoliły żółto-niebieskim zwiększyć przewagę nad wiceliderem - Orłem Olszanka do ośmiu punktów.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, gdyż pierwsza akcja (przed upływem 60 sekund) zakończyła się już trafieniem. Trzy minuty później było już 2:0 dla Stali, w 13' i 15' dublet ustrzelił Dawid Mozoła, natomiast w minucie 25. ładnym trafieniem z dystansu popisał się Maciej Suski, zdobywając gola na 5:0. Przyjezdni z Golczowic nie poddali się i w 28. minucie zanotowali bramkę honorową, która zarazem ustaliła wynik do przerwy na 5:1.

Po zmianie stron oglądaliśmy ciąg dalszy festiwalu strzeleckiego. Ostatecznie na cztery gole zdobyte przez brzeżan goście zdołali odpowiedzieć tylko raz, wskutek czego końcowy wynik to 9:2 dla Stali II Brzeg.

- Spodziewaliśmy się ciężkiego pojedynku, jednak szybko strzelone bramki ustawiły mecz. Chłopaki zagrali dzisiaj świetnie w ofensywie, na dużym luzie i pokazali swój ogromny potencjał - powiedział po spotkaniu trener Damian Dziura.

Stalowcy niezmiennie przewodzą tabeli i pewnie zmierzają po awans, a ich przewaga nad wiceliderem wzrosła do ośmiu punktów - to z powodu porażki Orła Olszanka z Czarnymi Przylesie Dolne. Za tydzień (wyjątkowo w sobotę) brzeżanie znów na własnym obiekcie zmierzą się z Pogonią Łosiów.

22. kolejka klasy B

Stal II Brzeg - LZS Golczowice 9:2 (bramki: Suski 3, Kutyła 2, Mozoła 2, Nędzyński, Ferkaluk)

Stal (skład wyjściowy): Gromnicki - Paszkowski, Naspiński, Dobrowolski, D. Bielecki, Kusicielek, Suski, Ferkaluk, Mozoła, Kutyła, Nędzyński. Trener Damian Dziura.