Rezerwy: Stal II Brzeg - Pogoń Łosiów 4:2

Nasza drużyna dopisała do swojego dorobku kolejne trzy punkty, dzięki czemu do awansu do A-klasy brakuje jej już tylko jednego oczka. W sobotnie popołudnie Stal II Brzeg pokonała Pogoń Łosiów 4:2 po bramkach Szymona Kutyły, Konrada Nędzyńskiego, Dawida Mozoły i Filipa Kamińskiego.

Nasi młodzi zawodnicy świetnie weszli w mecz i stwarzali sobie okazję za okazją. Rezultat w 12. minucie otworzył Kutyła, który urwał się na prawym skrzydle i strzałem po długim rogu pokonał bramkarza gości. W kolejnych minutach szanse mieli Ferkaluk oraz Janczak, ale podwyższyć udało się dopiero Nędzyńskiemu w 29'. Nieco ponad sześćdziesiąt sekund później było już 3:0. Po zamieszaniu w szesnastce futbolówkę do siatki wpakował Mozoła. Niestety po trzecim trafieniu gra naszej drużyny nieco siadła, czego efektem było trafienie dla gości z rzutu karnego.

Po zmianie stron żółto-niebiescy wciąż mieli problemy ze złapaniem swojego rytmu z pierwszych 30 minut. Nasi zawodnicy stwarzali sobie jednak sytuacje, a bardzo blisko gola był w 62. minucie Widziak, lecz jego próbę lobowania powstrzymał stojący w bramce rywali Mrozik. Niewykorzystana okazja zemściła się dwie minuty później, kiedy mierzonym uderzeniem z dystansu popisał się Kubiak i piłka wpadła do naszej siatki. Pogoń złapała kontakt i poczuła wiatr w żagle, choć najlepszą okazję do wyrównania stworzyła sobie po błędzie Stalowców przy wyprowadzaniu piłki. Nasz zespół powinien zamknąć wynik, bo miał ku temu kilka wybornych szans. Najbliżej gola byli Widziak, który nie trafił na pustą bramkę oraz Micuła, który po minięciu bramkarza nie zdołał oddać strzału. W doliczonym czasie gry zza szesnastki uderzył Filip Kamiński, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki, ustalając rezultat na 4:2.

- Widać, że Pogoń jest zupełnie innym zespołem niż w rundzie jesiennej i przed tym ostrzegałem swoich chłopaków. Świetnie weszliśmy w spotkanie, lecz w ostatnich 15 minutach zgubiliśmy swój rytm. W drugiej połowie straciliśmy bramkę i błąd przeciwnika uchronił nas przed wyrównaniem, choć gra toczyła się pod nasze dyktando. Zawiodła skuteczność, bo sytuacji do podwyższenia wyniku było bardzo dużo. Gratuluję drużynie, pokazała w tym meczu spore doświadczenie i nie unikała ostrej gry - powiedział trener Stali II Damian Dziura.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery ligowe kolejki (w tym jedna, w której Stalowcy będą pauzowali). Za tydzień w niedzielę o godzinie 17:00 żółto-niebieska młodzież na wyjeździe zmierzy się z LZS Łukowice Brzeskie.

23. kolejka B-klasy (grupa 4)

Stal II Brzeg - Pogoń Łosiów 4:2 (bramki dla Stali: Kutyła 12', Nędzyński 29', Mozoła 31', Kamiński 90+3')

Stal: Nowosielski - D. Bielecki, Janczak, Zalewski, B. Bielecki (90' Sambórski), Ferkaluk (82' Micuła), Suski, Dobrowolski (67' Lubczyk), Nędzyński (57' Widziak), Mozoła (82' Kamiński), Kutyła (57' Sikora). Trener Damian Dziura.