ZAPOWIEDŹ: Górnik II Zabrze - Stal Brzeg

Piłkarze Stali zamierzają jak najszybciej przypieczętować swoje utrzymanie w III lidze. Z nastawieniem na wywiezienie trzech punktów żółto-niebiescy udadzą się w niedzielę do Zabrza, by punktualnie w południe powalczyć o zwycięstwo z rezerwami Górnika. Łatwo o to nie będzie, bo rywale prezentują się w obecnych rozgrywkach bardzo solidnie i z pewnością tanio skóry nie sprzedadzą.

Dla drugiej drużyny Górnika Zabrze jest to już dziewiąty z rzędu sezon na poziomie III ligi. Zespół w zdecydowanej większości jest oparty na młodych zawodnikach dopiero uczących się piłkarskiego rzemiosła, którzy w przyszłości mają zasilić kadrę pierwszej drużyny. Zdarza się, że do drugiej drużyny 14-krotnych Mistrzów Polski "spadają" piłkarze z ekstraklasy, natomiast w obecnych rozgrywkach dotychczas zdarzało się to bardzo rzadko.

Podopiecznych Piotra Gierczaka cechuje stabilizacja. Trójkolorowi przez cały sezon punktują bardzo solidnie, utrzymując się w środku stawki i w zasadzie nie przytrafił im się żaden większy kryzys czy obniżka formy. Tak naprawdę chyba najsłabszy w wykonaniu zabrzan był początek rozgrywek, kiedy to w trzech meczach zdobyli jeden punkt, ale później było już tylko lepiej i ostatecznie przerwę zimową Górnik II spędził na 7. pozycji w tabeli.

W zimowym okresie przygotowawczym w kadrze naszych rywali nie doszło do żadnych większych zmian, choć warto odnotować trzy powroty do ekipy trenera Gierczaka. Bartłomiej Korbecki (ostatnio wypożyczony do Garbarni), Michał Rostkowski (wypożyczony do I-ligowca - Resovii Rzeszów), a także niezwykle doświadczony Marcin Wodecki (wcześniej Odra Wodzisław) to zawodnicy, którzy indywidualnie potrafią zrobić różnicę.

Runda rewanżowa przyniosła drugiej drużynie Górnika pięć zwycięstw, trzy remisy oraz trzy porażki. Górnicy potrafili zaskoczyć pozytywnie (wygrywając 2:1 z Polonią Bytom czy remisując 1:1 ze Ślęzą Wrocław), ale zdarzyły im się też drobne wpadki (choćby ubiegłotygodniowa przegrana z Karkonoszami Jelenia Góra 0:1). W tabeli rezerwy ekstraklasowca plasują się na 7. miejscu z łącznym dorobkiem 45 punktów (13 zwycięstw, 6 remisów i 10 porażek, bramki 41:37). Stalowcy zajmują jedną pozycję niżej, ale do niedzielnego rywala tracą aż osiem oczek. Najlepszym strzelcem Górnika w tym sezonie jest Alan Lubaski - zdobywca 6 goli.

Ostatnie występy naszej drużyny dają powody do optymizmu i pozwalają wierzyć, że w niedzielę uda nam się zapunktować. Najlepiej byłoby zgarnąć pełną pulę, przerywając nienajlepszą serię meczów wyjazdowych (w tym roku na terenie rywali jeszcze nie wygraliśmy), choć z pewnością zabrzanie wysoko zawieszą poprzeczkę.

Mecz Górnik II - Stal jako sędzia główny poprowadzi Pan Tomasz Tatarzyński z Krakowa. Dla naszych kibiców mamy niespodziankę - gospodarze zapowiadają transmisję niedzielnego pojedynku na swoim kanale YouTube Górnik TV. Gdy tylko zostanie wygenerowany link, umieścimy go na naszej stronie.

30. kolejka III ligi (grupa 3)

Górnik II Zabrze - Stal Brzeg

22.05.2022 (niedziela), godz. 12:00

Stadion Sparty Zabrze, ul. Mickiewicza 66a.

fot. Janusz Pasieczny