Runda jesienna w liczbach

Za nami runda jesienna, po której nasza drużyna zajmuje w tabeli drugie miejsce tracąc do lidera częstochowskiej Skry trzy punkty. Minioną rundę, mimo kilku wpadek można uznać za bardzo udaną o czym świadczy nie tylko wysokie miejsce w tabeli ale także gra naszych zawodników, która sprawiała nam dużo radości.

Najwyższy już czas podsumować występy „żółto-niebieskich” w rundzie jesiennej.

W minionej rundzie w naszej drużynie zagrało dziewiętnastu zawodników w tym dziesięciu powyżej 1000 minut. Najwięcej czasu na boisku spędził Dominik Bronisławski, któremu zabrakło jednej minuty aby wystąpić w pełnym wymiarze czasowym we wszystkich meczach.

Na koncie Stali po rundzie jesiennej widnieją 33 punkty i o ile w meczach domowych było bardzo dobrze (24 punkty) to już na wyjazdach mogło być lepiej (9). Ciekawostką jest fakt, iż lider Skra w meczach wyjazdowych zdobył jeszcze mniej punktów bo osiem ale w siedmiu meczach.

W rundzie jesiennej graliśmy bezkompromisowo, notując jedenaście wygranych i sześć przegranych i żadnego remisu! Oczywiście większość meczów wygraliśmy w Brzegu na Stadionie Miejskim a tylko trzy na wyjazdach.

Bardzo ofensywnie grali nasi zawodnicy w poprzedniej rundzie i z liczbą czterdziestu dwóch zdobytych goli zostali liderem w tej klasyfikacji. Najwięcej razy przeciwników pokonał, Marcin Nowacki, który z dziesięcioma golami został najlepszym strzelcem drużyny. Poza nim na listę strzelców wpisało się jeszcze dziesięciu naszych zawodników.

Ofensywna gra wiąże się zazwyczaj także z dużą liczba straconych bramek, których nasi zawodnicy stracili 25, co jest piątym wynikiem w naszej grupie. Imponująco w tym zestawieniu wygląda liczba straconych goli przez lidera Skrę Częstochowa – tylko sześć!

Rozkład zdobytych jak i straconych goli kształtuje się niemal po równo w obu połowach. Najwięcej goli nasza drużyna zdobyła w przedziale czasowym 40-49 minuta (9), natomiast najwięcej straciliśmy w przedziale 20-29 minuta.

W siedemnastu meczach nasi bramkarze czterokrotnie zachowali czyste konta i wszystkie były udziałem Amina Stitou.

W klasyfikacji asyst, najlepszy okazał się Marcin Nowacki, który aż dziewięciokrotnie otwierał kolegom drogę do bramki rywali.

W siedemnastu kolejkach nasi zawodnicy ukarani zostali dwudziestoma dziewięcioma żółtymi kartkami i dwiema czerwonymi (oba w meczu z KGHM ZANAM Polkowice). Średnia 1,7 żółtej kartki na mecz i 0,11 czerwonej nie stawia naszych zawodników w czołówce "brutali" ligi.