Skromna ale zasłużona wygrana w Nysie

W swoim drugim sparingu przed nowym sezonem, rozegranym dzisiaj w Nysie, Stal pokonała miejscową Polonię 1:0. Gola dającego nam wygraną zdobył jeden z zawodników testowanych, dobijając strzał Cieślika. W dzisiejszym meczu Stal, była zespołem zdecydowanie lepszym a skromna wygrana była wynikiem słabej skuteczności naszych zawodników pod bramką rywala. W sobotę kolejny mecz kontrolny i pierwszy u siebie a zmierzymy się w nim z ligowym rywalem Ślęzą Wrocław.

Jak w każdej grze kontrolnej, tak i tym razem, trener Podstawek namieszał w składzie, dając okazję pokazania się testowanym zawodnikom. W pierwszej połowie na murawie pojawiło się sześciu naszych zawodników: Stitou, Kolanko, Pożarycki, Nowacki, Celuch, Cieślik, a jedenastkę Stali uzupełniło pięciu piłkarzy testowanych. Od początku tego meczu zarysowała się przewaga „żółto-niebieskich”, którzy w tej części stworzyli sobie kilka groźnych akcji, nie dopuszczając także do żadnego zagrożenia pod swoją bramką. Sygnał do ataku już w 7. minucie dał Kolanko, ale niestety nikt nie przeciął jego zagrania wzdłuż bramki. Dziesięć minut później Cieślik, próbował zaskoczyć bramkarza miejscowych, strzałem z rzutu wolnego ale górą w tej próbie był rywal. W 21. minucie nasi zawodnicy wyszli na prowadzenie. Akcję, prostopadłym podaniem zainicjował Nowacki, który zagrał do Cieślika, ze strzałem naszego pomocnika poradził sobie bramkarz Polonii ale wobec dobitki zawodnika testowanego był już bezradny. Trzy minuty przed końcem tej połowy, powinniśmy zdobyć drugiego gola, ale tym razem będąc w dobrej sytuacji, Cieślik fatalnie przestrzelił.

W drugiej połowie meczu na boisku zameldowali się Jankowski, Gawroński, Pożarycki, Gajda, Kulczycki, Dychus i Lipiński oraz czterech zawodników testowanych. Nasza drużyna nadal nie dopuszczała gospodarzy pod własną bramkę, ale też nie potrafiła wykończyć swoich akcji bramkowych. Niecelnie uderzali m.in. Dychus, którego strzał z trudem obronił bramkarz Polonii oraz Lipiński ale jego próby były niestety niecelne. Wraz z upływającymi minutami nad boiskiem w Nysie rozszalała się ulewa i mecz ten zakończył się w ogromnych strugach deszczu, skromnym ale jak najbardziej zasłużonym zwycięstwem Stali.