Sparing: Śląsk II Wrocław - Stal Brzeg 3:2

Drugi sobotni mecz sparingowy zakończył się minimalną porażką Stali. Nasza drużyna przegrała z drugoligowymi rezerwami Śląska Wrocław 2:3, choć mimo tego zostawiła po sobie dobre wrażenie i miała pozytywne momenty w grze. Sztab szkoleniowy podczas obu gier towarzyskich przyglądał się łącznie kilkunastu zawodnikom testowanym. Oceniając ich indywidualne występy z pewnością można stwierdzić, że są wśród nich piłkarze mogący podnieść poziom naszej drużyny.

Być może warunki atmosferyczne i obficie padający śnieg sprawiły, że pierwsza połowa nie była wielkim widowiskiem. Naszym piłkarzom również brakowało zgrania, ale nie ma się czemu dziwić, skoro w pierwszej jedenastce wyszło aż siedmiu zawodników testowanych. Mimo tego defensywa żółto-niebieskich trzymała się całkiem dzielnie aż do 32. minuty, kiedy to Sebastian Bergier pięknym uderzeniem otworzył wynik meczu. Wcześniej brakowało sytuacji bramkowych z obu stron - strzały piłkarzy Śląska były blokowane przez naszych defensorów, a najgroźniejszą próbą Stalowców był strzał z dystansu zawodnika testowanego, z którym poradził sobie golkiper Śląska.

Początek drugiej części gry był naprawdę słaby w wykonaniu naszego zespołu. W 49. minucie Michalski dobił strzał na pustą bramkę i podwyższył na 2:0. Śląsk miał jeszcze kilka okazji bramkowych, które wynikały głównie z niedokładności i strat brzeżan. W ostatnich 30 minutach zobaczyliśmy jednak zupełnie inną drużynę, co też przełożyło się na wiele sytuacji strzeleckich. W 66. minucie po rzucie rożnym i główce Niemczyka zmniejszyliśmy wynik. W następnych minutach dwie świetne okazje miał zawodnik testowany, lecz raz został zablokowany, a innym razem świetnie interweniował bramkarz. Zamiast wyrównać, w 73' straciliśmy piłkę na własnej połowie, a kilka sekund później również trzecią bramkę. Mimo to napór żółto-niebieskich trwał. Zapotoczny minimalnie pomylił się z rzutu wolnego, a Niemczyk trafił w poprzeczkę. W 79. minucie wykorzystaliśmy kolejny stały fragment gry, a konkretnie Banach, który celną główką trafił na 2:3.

Wynik meczu już się nie zmienił i choć nasza drużyna przegrała, to można było w jej grze znaleźć pozytywy. Na pewno były nimi również występy sprawdzanych zawodników. Teraz przed Stalowcami kolejny tydzień treningów, który zwieńczony będzie sobotnim sparingiem w Świdnicy.

Sparing nr 2

Śląsk II Wrocław - Stal Brzeg 3:2 (bramki dla Stali: Niemczyk 66', Banach 79')

Stal: Szady - Banach, Niemczyk, Kuriata i siedmiu zawodników testowanych. Na zmiany wchodzili: Zapotoczny, Maj, Danielik, Ogrodowski, Borycka, Firek. Trener Arkadiusz Bator.