Sparing: Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 1:5

Zamiast ligowego meczu w Zabrzu piłkarze Stali rozegrali grę kontrolną, w której pokonali we Wrocławiu piłkarzy Ślęzy Wrocław 5:1. Trzeba w tym miejscu podkreślić, że gospodarze wystawili w swojej jedenastce tych zawodników, którzy niewiele grywali w tym sezonie. Na murawie, oprócz młodych piłkarzy można było jednak dostrzec kilku doświadczonych graczy, m.in. Damian Szydziak czy Kornel Traczyk.

Od pierwszego gwizdka przewaga żółto-niebieskich nie podlegała dyskusji, a miejscowi w zasadzie nie zagrozili bramce Szadego. Worek z bramkami rozwiązał się szybciutko, bo już w 5. minucie Maj otworzył wynik po dograniu Danielika z wolnego. W 19' po trafieniu samobójczym prowadziliśmy 2:0, a trzecie trafienie w 30. minucie zaliczył Kuriata. Mieliśmy przed zmianą stron jeszcze kilka okazji, lecz nie wykorzystali ich Celuch, Maj czy Borycka.

W drugiej połowie zmienił się nieco skład naszej drużyny, choć zbytnio nie wpłynęło to na obraz gry. Wciąż przewagę w każdym aspekcie gry miała Stal i udokumentowała to trafieniami. W 61. minucie sprytnym strzałem z wolnego popisał się Zapotoczny, zdobywając trafienie na 4:0. Ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania na 5:1, kiedy uderzył bardzo silnie z dystansu. W międzyczasie zespół Ślęzy strzelił honorową bramkę, gdy jeden z piłkarzy miejscowych popisał się ładnym, mierzonym strzałem. Końcowy rezultat mógł być wyższy, ale zmarnowaliśmy kilka okazji lub obijaliśmy poprzeczkę.

Młody skład rywali nie zawiesił wysoko poprzeczki Stalowcom, ale cieszyć może niezła skuteczność i w końcu wygrana. Teraz przed zawodnikami tydzień przygotowań do starcia z Polonią/Stalą Świdnica. W sobotę cel będzie tylko jeden - zwycięstwo.

Mecz sparingowy

Ślęza Wrocław - Stal Brzeg 1:5 (bramki dla Stali: Maj 5', samobójcza 19', Kuriata 30' Zapotoczny 61', 80')

Stal: Szady - Kowalski, Banach, Danielik, Maj, Kamiński, Niemczyk, Kuriata, Borycka, Sypek, Celuch. Od 45' grali ponadto Stitou, Budnik, Niewieściuk, Dychus i Zapotoczny, a od 62' Jaros. Trener Marcin Domagała.