Sparing: Stal - Ruch Zdzieszowice

W najbliższą sobotę (23.01.2016), Stal rozegra pierwszy zimowy sparing. Przeciwnikiem „żółto-niebieskich” będzie jedna z czołowych drużyn III ligi śląsko-opolskiej – Ruch Zdzieszowice. Z naszym sobotnim rywalem, graliśmy także w przerwie letniej i wówczas przegraliśmy 0:1.

Ruch Zdzieszowice, poprzedni sezon III ligi zakończył na wysokim trzecim miejscu z niewielką stratą do drugiej Odry Opole. W obecnych rozgrywkach stawiano tę drużynę w roli jednego z faworytów i nie było w tym nic dziwnego, bowiem z klubu nie odszedł żaden ważny zawodnik a dodatkowo Ruch wzmocnił się kilkoma młodymi i obiecującymi piłkarzami z IV ligi (min. król strzelców K.Wanat z Polonii Głubczyce). Rundę jesienną obecnych rozgrywek Ruch zakończył na 11 miejscu, co wobec reformy rozgrywek III ligi daje im obecnie miejsce w strefie spadkowej. Do miejsca dającego utrzymanie (7) „Zdzichy” tracą 5 punktów, zachowując tym samym szansę na utrzymanie, ale wiosną będą musieli punktować z większą regularnością. Słaba gra i miejsce w tabeli, spowodowały że po rundzie jesiennej, z klubu odszedł trener Rogacewicz (trafił on do Chemika Kędzierzyn-Koźle) a w jego miejsce zakontraktowano Adama Noconia. W walce o utrzymanie ma także pomóc nowo pozyskany napastnik Krzysztof Zaremba, grający w przeszłości min. w Podbeskidziu Bielsko-Biała, Wiśle Płock czy GKS Tychy. Do Ruchu, z Odry Opole, dołączył także obrońca Maciej Michniewicz, który był podstawowym zawodnikiem jedenastki z Opola.

W czwartek Ruch rozegrał sparing, w którym wysoko pokonał Śląsk Łubniany 6:2.

Stal, przygotowania do rundy wiosennej rozpoczęła czwartego stycznia. W treningach uczestniczy niemal cała kadra z rundy jesiennej oraz kilku zawodników z grup młodzieżowych. W przygotowaniach bierze także udział, młodzieżowiec Michał Maj, który w poprzedniej rundzie reprezentował Olimpię Lewin Brzeski.

Sobotni mecz rozegrany zostanie na Stadionie Miejskim w Brzegu (sztuczna murawa), początek zaplanowano na godz. 14:00.

Zapraszamy.