Stal Brzeg - Foto-Higiena Gać 2:0

Drugą wygraną w rundzie wiosennej odnieśli piłkarze Stali. Żółto-niebiescy pokonali Foto-Higienę Gać 2:0, choć ich gra długimi fragmentami nie wyglądała dobrze. Na szczęście w futbolu nie liczy się styl, lecz to, co w siatce. Brzeżanie przetrwali napór przeciwników, którzy przecież walczą "o życie" i dwukrotnie pokonali bramkarza z Gaci.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę i dużo lepsze sytuacje mieli piłkarze Foto-Higieny. Po stronie Stalowców mnożyły się błędy i straty, zaś z przodu nie potrafiliśmy w żaden sposób zagrozić rywalom. Dość powiedzieć, że po pierwszych 45 minutach liczba celnych strzałów wynosiła okrągłe zero. Najbliżej trafienia w 40' był Damian Celuch, kiedy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego nasz napastnik głową niemal wcelował futbolówkę do siatki. Przyjezdni znacznie częściej gościli przed naszym polem karnym. Próby podejmowali Orzechowski, Skowron, Bujakiewicz oraz Pabiniak, lecz albo nie trafiali w bramkę, albo dobrze spisywał się Jaskuła. Generalnie obraz meczu nie wyglądał najlepiej.

Tuż po zmianie stron na trzy zmiany zdecydował się trener Marcin Nowacki. Wchodzący na murawę Michał Kuriata, Marcin Niemczyk i Mateusz Dychus wnieśli sporo świeżości i rozruszali naszą grę, choć na początku drugiej połowy mogliśmy już przegrywać. W 48. minucie przed znakomitą szansą stanął Bujakiewicz, ale z kilku metrów przestrzelił. Kto wie, jak potoczyłyby się dalsze losy, gdyby przyjezdni otworzyli wówczas wynik. Kilka chwil później niewiele brakowało też Łuczkiewiczowi, który uderzył tuż obok słupka. Ekipa trenera Pikausa mogła pluć sobie w brodę, a w 56. minucie już przegrywała. Dychus zagrał do Bronisławskiego, ten miał zaskakująco dużo miejsca w polu karnym i uderzył, a futbolówka odbiła się od dwóch słupków i wylądowała w bramce. Pierwszy gol spowodował, że grało nam się trochę łatwiej i zrobiło się więcej miejsca do kontr. Po jednej z nich, w 86. minucie żółto-niebiescy wyszli czterech na dwóch, piłkę zagrał Kowalski, a akcję bramką na 2:0 wykończył Maksymilian Podgórski.

Momentami ciężko oglądało się dzisiejsze spotkanie. Na pewno jest wiele do poprawy w naszej grze, ale dobrze, że w takich okolicznościach udało się sięgnąć po bardzo ważne trzy punkty. Brawo drużyna i pracujemy dalej!