STAL BRZEG - ODRA OPOLE

W najbliższą środę w Święto Niepodległości (11.11.2015), Stal rozegra mecz 1/8 Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim. Przeciwnikiem będzie jedna z najlepszych jedenastek naszego województwa, Odra Opole. Nasz rywal jest także obecnym triumfatorem tegoż trofeum, w czerwcowym finale rozgrywanym na naszym stadionie, pokonał LZS Kup 2:0.

Nie miała nasza drużyna szczęścia w losowaniu 1/8 finału bowiem trafiliśmy na mocnego przeciwnika, który uznawany jest za głównego pretendenta do „zgarnięcia” Pucharu. Mecz ten będzie ciekawym testem dla „żółto-niebieskich”, który może nam pokazać w którym miejscu znajduje się nasza drużyna. Kibice będą się mogli przekonać czy i jaka „przepaść” dzieli nas od czołówki III ligi.

Początki Odry sięgają 1945 roku, w ciągu 70 lat zmieniała się nazwa klubu (Budowlani, Odra/Varta, Odra/Unia, Oderka), by 14.06.2011 powrócić do historycznej nazwy Odra Opole. Przez wiele lat Odra występowała w I lidze (dzisiejsza Ekstraklasa), zdobywając nawet 3 miejsce w sezonie 63/64. W sezonie 1977/1978 Odra występowała w Pucharze UEFA, odpadając w I rundzie z 1.FC Magdeburg (oksodraopole.pl). Ostatnie lata, to dość trudne czasy dla Odry, marzącej o powrocie do historycznych sukcesów. Po reformie II ligi w sezonie 2013/2014, Odra spadła do III. Plan jaki założyli sobie w Opolu musiał być tylko jeden, czyli szybki powrót do II a w przeciągu 1-2 sezonów awans do I ligi. Na pewno finansowo, stać ten klub na grę w I lidze. W poprzednich rozgrywkach, byli nasi rywale dosłownie o włos od upragnionego awansu. Wydawało się że wygrana z Polonią Bytom (XXXIV kolejka), czyli z bezpośrednim rywalem w walce o II ligę da im spokojne miejsce w barażach. Niestety pechowa porażka z Szombierkami (dwie kolejki później), zaprzepaściła ich szansę i do II ligi po barażach awansowała Polonia Bytom. Obecny sezon bardzo przypomina poprzednie rozgrywki, z tym że głównym rywalem Odry jest Rekord Bielsko-Biała. Obie „jedenastki” idą „łeb w łeb”, mają bowiem 31 punktów, legitymując się identycznym bilansem: 9W – 4R- 1P. Korzystniejsza różnica bramek, zadecydowała że klub z Bielska zajmuje obecnie pierwsze miejsce. Do zakończenia rundy jesiennej pozostała w III lidze jedna kolejka w której Odra zagra na wyjeździe ze Skrą Częstochowa, natomiast Rekord w Chorzowie z rezerwami Ruchu.

W starciu z Odrą nasza drużyna na pewno nie będzie faworytem. Możemy się pochwalić bardzo dobrą jesienią w IV lidze, w której jak do tej pory nie przegraliśmy. W 15 meczach odnieśliśmy 13 zwycięstw i dwa remisy (z Polonią Głubczyce (1:1), oraz z OKS-em Olesno (2:2)). W tabeli wyprzedzamy drugą Polonię Głubczyce trzynastoma punktami, zapewniając sobie już w XIV kolejce tytuł mistrza jesieni. W IV lidze możemy się także pochwalić najlepszą ofensywą (44 zdobyte gole), oraz defensywą (9 straconych). No ale to wciąż IV liga, którą podobno dzielą "lata świetlne" od III.

Dokonania Stali (IV liga) i Odry (III liga) w obecnym sezonie.

Puchar 2015/2016.

W drodze do 1/8 finału, Odra rozprawiła się z LZS Chrząstowice (9:0) natomiast w 1/16 w Głubczycach wygrała z Polonią 3:2.

Stal w pierwszej rundzie wygrała w Rozmierce z Jednością (4:0), by w kolejnej pokonać OKS Olesno 1:0.

Historia spotkań.

Z wiadomych względów, w XXI wieku nie mieliśmy okazji zbyt często grać z Odrą Opole. Jedyna taka szans trafiła się w sezonie 2009/2010, w której dwukrotnie przegraliśmy z Oderką Opole.

Kogo się obawiać

W XIV kolejkach obecnego sezonu Odra zdobyła 26 goli co jest najlepszym wynikiem w III lidze. Najlepszymi strzelcami wśród zawodników naszych rywali są: Przemysła Bella i Mateusz Bodzioch, którzy mają na koncie po 4 trafienia. Po 3 gole mają na koncie: Damian Ałdaś oraz Janusz i Waldemar Gancarczykowie.

Defensywa Odry nie jest już tak szczelna (10), bowiem aż trzy drużyny mogą się pochwalić mniejszą ilością straconych goli: Rekord Bielsko-Biała (5), Skra Częstochowa (8) oraz Pniówek Pawłowice Śląskie (9).

Czas zdobycia/straty gola przez Odrę Opole w sezonie 2015/2016.

Środa 11.11.2015, godz. 13:00. Każdy prawdziwy kibic, powinien tę datę oznaczyć na czerwono! Na Stadionie Miejskim w Brzegu, czeka nas prawdziwe święto… piłkarskie. Do meczu z Odrą Opole nie trzeba mobilizować nikogo, ani zawodników ani kibiców. PO PROSTU MUSICIE BYĆ Z NAMI!

W związku z tym meczem, zmianie ulegnie porządek zawodów. Będzie on taki sam jak w przypadku spotkania ze Startem Namysłów. Kibice Stali wchodzą bramą nr 1 (pomiędzy boiskiem ze sztuczną nawierzchnią a boiskiem treningowym), natomiast wejściem nr 2 (od parkingu), kibice Odry, którzy zajmą trybunę B (od Parku Wolności). Prosimy także nie parkować samochodów przed głównym parkingiem, który będzie zamknięty (wejście dla kibiców Odry).

Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem, wspomóżcie nas swoim dopingiem!

Poniżej specjalne zaproszenie od naszych zawodników. NIE ZAWIDŹCIE ICH!

1/8 Pucharu Polski

Stal Brzeg – Odra Opole

11.11.2015, godz. 13:00

Stadion Miejski w Brzegu.